”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO ǀ Cristi Săpunaru, discurs demn de un lider, după eroarea comisă de Horaţiu Moldovan. ”Toată echipa este în spatele lui!”

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 14 aug 2022

Petrolul Ploieşti a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Rapid, într-un meci din etapa a cincea a Superligii.

A marcat Grozav ’23.

Jocul a fost întrerupt câteva minute în prima repriză, după start, din cauza obiectelor pirotehnice aruncate de fani. La un moment dat, unul dintre panourile publicitare de la marginea terenului a luat foc.

Cristi Săpunaru a comentat partida şi a declarat că toată echipa este alături de portarul Moldovan.

”Toată echipa, staff-ul, suporterii sunt în spatele lui Horaţiu Moldovan. Nu ne aducem aminte de câte ori ne-a salvat?

Nu ne-a surprins Petrolul! Ne-am surprins noi că nu am dat gol. Am încercat 90 de minute să atacăm, pe un teren impracticabil pentru Liga 1. Aşa suntem noi în România, nu putem să aranjăm un teren de fotbal. Ştiam că atmosfera va fi frumoasă, e cel mai vechi derby din România”
, a declarat Săpunaru, la finele partidei.