Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari
Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-0, în direct la Prima Sport 1! Cisse deschide scorul VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-0, în direct la Prima Sport 1! Cisse deschide scorul
Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO
România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin
Louis Munteanu, drum liber către FCSB? Anunţul momentului: „Cu siguranţă” Louis Munteanu, drum liber către FCSB? Anunţul momentului: „Cu siguranţă”

VIDEO | CS Mioveni s-a impus şi o condamnă pe Dinamo la baraj! „Câinii” au primit 2 goluri pe final, după o prestaţie dezastruoasă

Superliga Publicat de Răzvan Cîrceag pe 15 apr 2022

Dinamo a pierdut în faţa celor de la CS Mioveni, scor 0-2, şi sunt condamnaţi să joace la baraj pentru a se salva de la retrogradare. În acest moment, nu mai au nicio şansă să se salveze altfel.

• Meciul a fost transmis în direct pe Look Sport şi platforma online PrimaPlay.ro!

Elevii lui Pelici au controlat prima repriză, dar nu şi-au creat ocazii prea mari de a deschide scorul. „Câinii” n-au existat în atac până în a doua repriză, mai există în minutul 58. Atunci Grădinaru şi-a făcut bine mingea în careu, dar a trimis pe lângă. Apoi, în 63, Irobiso a oferit o ratare uriaşă din faşa porţii.

Cel care a deschis scorul în această dispută a fost Panait, în minutul 72, în aplauzele antrenorului Pelici. În minutul 84, Sanoh a scăpat singur cu Eşanu şi a închis tabela la 2-0, spre disperarea „câinilor”, care jucau în 10 oameni.

În minutul 79, Irobiso a văzut cartonaşul roşu după ce l-a pălmuit pe autorul primului gol.

CS Mioveni a egalat-o pe FC „U” Craiova la puncte şi a depăşit-o în clasament, fiind pe 5 în play-out acum, dar oltenii au un meci în minus disputat.

CS Mioveni - Dinamo 2-0

Final de meci.

Min. 84: GOOOL Mioveni! Sanoh a scăpat singur cu portarul şi a mărit diferenţa.

Min. 79: Roşu pentru Dinamo! Irobiso l-a pălmuit pe Panait într-un conflict şi a fost eliminat de arbitrul central.

Min. 72: GOOOL Mioveni! Panait a apărut perfect la bara a doua şi s-a aruncat prin alunecare pentru a băga mingea în poartă.

Min. 63: Ocazie mare Dinamo! Irobiso a ratat din faţa porţii goale. Grădinaru i-a trimis o centrare perfectă.

Min. 58: Ocazie mare Dinamo! Grădinaru a preluat frumos şi l-a păcălit pe Trif, dar apoi a trimis destul de modest şi balonul a trecut puţin pe lângă colţul lung.

A început repriza secundă.

Pauză.

Min. 27: Ocazie uriaşă Mioveni! Balaur a ratat execuţia cu capul din faţa portarului.

Min. 16: Ocazie Mioveni! Rusu nu profită de o oportunitate bună.

• CS MIOVENI: I. Popescu - Balaur, Scarlatache, Garutti - Rădescu, Panait, Lixandru, Trif - Buziuc, B. Rusu, Coşereanu
  • REZERVE: Ducan, Oancea, Iacob, Şerbănică, Veres, Mitrea, Sanoh, Raicea, Tomczyk
  •
  • DINAMO: Eşanu - Grădinaru, Jovanovic, Carp, De Moura - G. Creţu, Pierret, Rodriguez, St. Filip - Morar - Irobiso
  • REZERVE: Fara, Patriche, Giafer, Răuţă, Ivanov, Torje, Mihaiu, Ivanovski, Măgureanu