Ultima oră
Selecţionerul Capului Verde: ”Suntem o ţară mică, dar am demonstrat că nimic nu este imposibil” Selecţionerul Capului Verde: ”Suntem o ţară mică, dar am demonstrat că nimic nu este imposibil”
Joao Paulo, în extaz după calificarea Capului Verde în faza eliminatorie! Ce le-a transmis suporterilor FCSB-ului Joao Paulo, în extaz după calificarea Capului Verde în faza eliminatorie! Ce le-a transmis suporterilor FCSB-ului
David Kiki a rămas cu un mare regret după perioada petrecută la FCSB: „Sunt frustrat” David Kiki a rămas cu un mare regret după perioada petrecută la FCSB: „Sunt frustrat”
Transfer de Liga Campionilor! Universitatea Craiova a adus un atacant de la locul cinci din Portugalia Transfer de Liga Campionilor! Universitatea Craiova a adus un atacant de la locul cinci din Portugalia
Se cunosc 9 meciuri din şaisprezecimile Campionatului Mondial. Joao Paulo şi Capul Verde vor înfrunta Argentina Se cunosc 9 meciuri din şaisprezecimile Campionatului Mondial. Joao Paulo şi Capul Verde vor înfrunta Argentina
Decizie surprinzătoare cu privire la Lionel Messi. Ce se întâmplă cu starul Argentinei la meciul contra Iordaniei Decizie surprinzătoare cu privire la Lionel Messi. Ce se întâmplă cu starul Argentinei la meciul contra Iordaniei

VIDEO | CSM Bucureşti - Odense, ora 19:00, în direct pe Prima Sport 1. Primul meci tare al anului în Liga Campionilor pentru ”tigroaice”

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 14 ian 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/20979730/1/csm.jpg

CSM Bucureşti caută să îşi menţină primul loc în grupa A din Liga Campionilor la handbal feminin. Formaţia din Capitală va întâlni pe teren propriu pe Odense, sâmbătă, de la ora 19:00, în direct pe Prima Sport 1.

Danezele sunt pe locul trei în grupă şi au o serie fabuloasă de 6 victorii la rând. Etapa precedentă s-au impus contra franţuzoaicelor de la Brest. CSM a reuşit să se impună pe tărâm nordic, cu scorul de 31-27, în disputa din tur.

Nicio emoţie în primul meci din Liga Campionilor pe anul 2023

Vicecampioana en-titre la handbal feminin, CSM Bucureşti a învins în deplasare, formaţia cehă DHK Banik Most, scor 35-26 (20-10), în etapa a X-a din grupa A a Ligii Campionilor. CSM continuă să fie liderul grupei.

Principalele marcatoare pentru CSM au fost Neagu 9 goluri, Omoregie 6, Pintea 6, iar de la Banik Most s-a remarcat Andrişkova, cu 6 reuşite.

În urma rezultatului, CSM Bucureşti continuă să fie lider, cu opt victorii, o remiză şi o înfrângere, pentru un total de 17 puncte.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele