Ionuţ Rada, dezamăgit de deznodământul primei semifinale din Liga Campionilor. ”Îmi doream PSG” | VIDEO EXCLUSIV Ionuţ Rada, dezamăgit de deznodământul primei semifinale din Liga Campionilor. ”Îmi doream PSG” | VIDEO EXCLUSIV
Rapid a anunţat numele noului director sportiv. ”Cred că acest început de drum este unul destul de optimist” Rapid a anunţat numele noului director sportiv. ”Cred că acest început de drum este unul destul de optimist”
Lovitură stelară pregătită de Dan Şucu! Presa engleză anunţă cine e super antrenorul pe care îl vrea la Rapid Lovitură stelară pregătită de Dan Şucu! Presa engleză anunţă cine e super antrenorul pe care îl vrea la Rapid
Naţionala de handbal a României, victorie mare, în faza play-off a CM din 2025 Naţionala de handbal a României, victorie mare, în faza play-off a CM din 2025
Un mare fotbalist francez îl sfătuieşte pe Mbappe să plece în Arabia Saudită Un mare fotbalist francez îl sfătuieşte pe Mbappe să plece în Arabia Saudită
VIDEO | Corvinul - Csikszereda 3-1. Ciucanii au un final de play-off foarte slab VIDEO | Corvinul - Csikszereda 3-1. Ciucanii au un final de play-off foarte slab

VIDEO | CSU Craiova - FC Voluntari 1-0. Oltenii lui Reghecampf strâng lupta la titlu

CS Universitatea Craiova Publicat pe 30 apr 2022

Partida CSU Craiova - FC Voluntari s-a încheiat cu victoria oltenilor, care se află la 1 punct de FCSB şi 3 de CFR, dar ambele echipe au de jucat în această etapă.
Meciul a început perfect pentru olteni, care au deschis scorul repede, după 7 minute de joc. Marcarea acelui gol a fost una dintre puţinele faze de poartă, din prima repriză, care s-a încheiat cu CSU Craiova în avantaj.
În a doua parte ilfovenii au fost cei care au dominat jocul, dar nu au avut ocazii concrete. Chiar dacă echipa antrenată de Laurenţiu Reghecampf a suferit mai mult în repriza secundă, aceştia au numărat cele mai mari şanse de a marca şi au păstrat scorul intact până la fluierul final.

CSU Craiova - FC Voluntari 1-0 (Baiaram 7').

• CSU Craiova: 13. Pigliacelli l 5. Vătăjelu, 25. V. Găman, 23, M. Constantin, 11. Bancu l 8. Mateiu, 14. A. Creţu l 7. Cîmpanu, 17. Baiaram, 9. A. Ivan l 20. Markovic
  • Rezerve: 1. Lazar, 18. Vlădoiu, 33. Căpăţână, 27. Bic, 16. D. Nistor, 10. Vînă, 19. Koljic, 24. Roguljic, 22. Gustavo
  •
  • FC Voluntari: 71. M. Popa l 13. Ciobotariu, 30. Tamaş, 5. Armaş, 6. Briceag l 3. Meleke, 66. Droppa l 24. Miranda, 14. Marcelo, 22. Raţă l 77. Nemec
  • Rezerve: 12. Râmniceanu, 2. C. Achim, 23. Al. Vlad, 21. Al. Ilie, 98. Cr. Costin, 18. Tavares, 10. Merloi, 80. L. Fulop, 8. Ion Gheorghe

Minutul 90+5: Fluier final al partidei!

Minutul 90+3: Portarul lui CSU Craiova, Pigliacelli ia cartonaş galben pentru tragere de timp.

Minutul 90: Se acordă 4 minute de prelungiri.

Minutul 87: Schimbări la ambele echipe, pentru FC Voluntari intră Tavares şi Merloi şi ies Droppa şi Lopes ,iar pentru olteni intră Vlădoiu şi iese Vătăjelu.

Minutul 81: Dublă schimbare la FC Voluntari, ies Nemec şi Ricardinho şi intră Costin şi Fulop.

Minutul 78: Schimbare la CSU Craiova, intră Nistor şi iese Mateiu.

Minutul 72: Schimbare la FC Voluntari, intră Gheorghe iese Raţă.

Minutul 68: Galben încasat de Gabi Tamaş, după o intrare dură prin alunecare.

Minutul 61: Schimbare la CSU Craiova, iese Cîmpanu şi intră Gustavo.

Minutul 58: Valerică Găman vede cartonaşul galben.

Minutul 54: Ocazie mare pentru FC Voluntari, Ricardinho trimite un şut puternic, dar mingea trece pe deasupra porţii apărate de Pigliacelli.

Minutul 51: Cartonaş galben încasat de Meleke.

Minutul 46: A început a doua parte!

Minutul 46: Dublă schimbare pentru CSU Craiova, au intrat Koljic şi Bic şi au ieşit Markovic şi Constantin.

Minutul 45+1: Final de primă repriză

Minutul 45: Se acordă un minut de la margine!

Minutul 35: Ocazie pentru CSU Craiova, Nicuşor Bancu are o execuţie frumoasă din voleu, din marginea careului. Încercarea lui se duce puţin peste poartă.

Minutul 23: Briceag vede şi el cartonaşul galben.

Minutul 22: Alexandru Creţu vede primul advertisment al oltenilor.

Minutul 18: Adam Nemec ia primul cartonaş galben al partidei, după un fault dur.

Minutul 7: Gol marcat de Craiova, tânărul Baiaram deschide scorul, după o lovitură perfectă de cap. Pasa de gol i-a aprţinut lui Marius Constantin.

----------------------------------------------------------------------

Considerată la un moment dat doar un outsider în lupta pentru titlu, Universitatea Craiova a legat victorii pe bandă rulantă şi a demonstrat că merită luată în calculele pentru coroană. Echipa lui Reghecampf e a treia în clasament, dar o victorie cu FC Voluntari o va ajuta în tentativa de a ţine aproape de CFR şi FCSB.

În timp ce Craiova are patru victorii consecutive în Casa Liga 1, FC Voluntari vine după trei eşecuri consecutive şi are ca obiectiv obţinerea locului al patrulea, poziţie pentru care se luptă cu Farul (28 de puncte) şi FC Argeş (27 de puncte.