Gigi Becali a dezvăluit când va mai merge la stadion. "Fac şi propagandă" | VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali a dezvăluit când va mai merge la stadion. "Fac şi propagandă" | VIDEO EXCLUSIV
Dan Şucu mai are de învăţat până să ajungă ca Gigi Becali: „Poate să cheltuie 25-30 de milioane până să înveţe” | VIDEO EXCLUSIV Dan Şucu mai are de învăţat până să ajungă ca Gigi Becali: „Poate să cheltuie 25-30 de milioane până să înveţe” | VIDEO EXCLUSIV
Gigi Becali nu a avut milă! Finanţatorul de la FCSB şi-a bătut joc de un fost jucător al Stelei! "O să îi fac zile negre" | VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali nu a avut milă! Finanţatorul de la FCSB şi-a bătut joc de un fost jucător al Stelei! "O să îi fac zile negre" | VIDEO EXCLUSIV
Costel Gâlcă nu a continuat la FCSB dintr-un motiv uluitor! "M-a înşelat" | VIDEO EXCLUSIV Costel Gâlcă nu a continuat la FCSB dintr-un motiv uluitor! "M-a înşelat" | VIDEO EXCLUSIV
Gigi Becali a intrat în direct şi a făcut anunţul despre transferul lui Florinel Coman: „Nu m-am înţeles cu nimic! La revedere!” | VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali a intrat în direct şi a făcut anunţul despre transferul lui Florinel Coman: „Nu m-am înţeles cu nimic! La revedere!” | VIDEO EXCLUSIV
„Eu am proorocit. Şi dacă am proorocit, hai la revedere!” . Gigi Becali, sigur că va elimina o echipă mare din Europa în drumul spre grupele UCL | VIDEO EXCLUSIV „Eu am proorocit. Şi dacă am proorocit, hai la revedere!” . Gigi Becali, sigur că va elimina o echipă mare din Europa în drumul spre grupele UCL | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Cupa României se vede la Prima Sport! Dinamo obţine doar o remiză la Oradea, în ultimul meci al etapei a doua

Cupa României Publicat pe 3 nov 2023

FC Bihor - Dinamo 1-1 (Popa 83 / Grigore 48), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• FC Bihor: Pînzariu - Jurj, Bactar, Stan, Ioviţă - Vasile, Gunie, Calugher - Ban, Sorian, Chiţaş.
  • Dinamo: Golubovic - Irimia, Giafer, Patriche, Grigore - Bena, Iglesias, Roşu - Ghezali, Bani, Abdallah.

Minutul 90+5: Final de meci! Se termină 1-1.

Minutul 83: GOL FC Bihor! Minge bâlbâită de defensiva lui Dinamo. Noul intrat Popa profită şi egalează cu o execuţie acrobatică.

Minutul 48: GOL Dinamo! Bani trage pe poartă din lovitură liberă din marginea careului. Pînzariu respinge, dar Grigore e pe fază şi reia din câţiva metri.

Minutul 35: Gunie primeşte un balon din flanc şi reia cu călcâiul puţin pe lângă poartă.

------------------------

"U" Cluj - CFR Cluj 1-1 (Kresic 41-autogol / Bîrligea 66), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• ”U” Cluj: Iliev - Oancea, Miron, Mitrea, Chipciu (C) - Bic, Doukoure, Nistor, Cîmpanu - Silaghi, Popa
  • CFR: Sava - Mogoş, Kresic, Ajeti, Ilie, Camora (C)- Fica, Muhar, Cvek - Otele, Juricic

Minutul 66: GOL CFR! Eroare în defensiva celor de la ”U”. Bîrligea profită şi reia din careu.

Minutul 41: GOL ”U” Cluj! Nistor bate foarte bine un corner, Kresic încearcă să respingă, dar trimite în proprie poartă.

Minutul 21: Chipciu a reluat din marginea careului puţin pe lângă poartă.

----------------------------------------------------------

Gloria Buzău - Farul 1-0 (Dumitrache 86), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Gloria: Greab - Diego, Wiktorski, Dobrosavlevici, Sălceanu - Trebotin, Pervan, Angelov - Mihaiu, Radic, Golan
  • Farul: Buzbuchi - Grosu, Queiros, Dănuleasa, Sârbu - Banu, Popescu, Nascimento - Doicaru, Rivaldinho, Sali

Minutul 90+3: Final de meci! Gloria se impune cu 1-0.

Minutul 86: GOL Buzău! Dumitrace ia o acţiune pe cont propriu, pătrunde în careu şi reia din unghi cu un şut plasat.

Minutul 75: Diogo Izata primeşte un balon centrat, dar nu marchează din 2 metri cu poarta goală!

Minutul 27: Mihaiu reia din prima. Dar execuţia sa din careu se loveşte de bară.

Min. 90+6: Final de meci!

Min. 90+1: Ocazie pentru Rapid! Valle s-a desprins din marcaj şi a trimis un şut din afara careului, dar Pop a intervenit şi a resins în corner.

Min. 75: Ocazie imensă pentru CSA Steaua! Cea mai mare ocazie a meciului! Kait a scos de pe linia porţii lovitura de cap a lui Vîrtej şi scorul a rămas intact.

Min. 65: Ocazie pentru giuleşteni! Onea a trimis pe poartă din loviutră liberă, dat Pop a respins fără probleme.

Min. 46: A început a doua parte!

Min. 45+1: Final de primă repriză!

Min. 37: Ocazie pentru Rapid! Papeau a trimis frumos de la mare dinstanţă, dar mingea nu prinde cadrul porţii.

Min. 22: Ocazie pentru CSA Steaua! Sierra a trimis din afara careului, dar şutul său a trecut peste poarta apărată de Drăghia.

Min. 1: A început partida!

--------------------------------------

Universitatea Craiova a învins miercuri, în deplasare, scor 1-0, formaţia UTA Arad, într-un meci din cadrul grupei a 4-a din Cupa României.

Prima repriză a fost una ternă, fără ocazii de gol. În partea secundă, craiovenii au trimis în bară, în minutul 54, iar în minutul 71 portarul gazdelor, Kucher, a intervenit la şutul lui Andrei Ivan. Unicul gol al meciului a fost înscris în minutul 80, de Mateiu, oaspeţii impunându-se astfel la Arad.

Universitatea Craiova a ajuns la patru puncte în două meciuri şi este pe locul secund în grupa a 4-a a Cupei României, la egalitate de puncte cu FC Voluntari, actualul lider. UTA Arad are 3 puncte şi e pe poziţia a treia.

UTA - Universitatea Craiova 0-1 (Mateiu A. 80')

• UTA: Kucher - Rodrigues, Benga, Markov, Abeid - Carp, Marku - Stahl, Pop, Omondi - Cooper
  • Rezerve: Iacob, Holst, Stanciu, Stolnik, Căpuşă, Leidsman, Dumitraşcu, Iurasciuc, Fabry
  •
  • Universitatea Craiova: Lazar - Vlădoiu, Bancu, Screciu, Da Silva - Mateiu, Creţu, Căpăţînă, Ivan - Işfan, Trică
  • Rezerve: Popescu, Badelj, Nachama, Kurtic, Danciu, Houri, Roguljic, Mitriţă, Markovic

Min. 90+8: Final de meci!

Min. 80: GOOOL marcat de U. Craiova! Oltenii au deschis scorul în urma loviturii de cap a lui Mateiu

Min. 54: Oltenii au lovit bara! Işfan a trimis mingea în bara din stânga porţii apărate de Kucher.

Min. 9: Ocazie mare pentru U. Craiova! Creţu a primit într-o poziţie bună, dar a finalizat slab din interiorul careului.

Oţelul Galaţi - FCSB 1-1 (Băluţă 76), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Oţelul: Dur-Bozoancă - Adascalite, Lovric, Ariel, Zhelev - Diego, Pop, Cisotti (C) - Ferreira, Bodişteanu, Gomes
  • FCSB: Vlad - Creţu, Dawa, Haruţ, Ganea - Ov. Popescu (C), Lixandru, Djokovic - Miculescu, Compagno, Oct. Popescu

Minutul 90+4: Final de meci! Se termină 1-1.

Minutul 89: GOL Oţelul! Zhelev centrează din lovitură liberă, iar Ariel Lopez vine nemarcat şi egalează.

Minutul 86: Dawa marchează superb, dar golul este anulat.

Minutul 76: GOL FCSB! Olaru îl lansează pe Băluţă, care reia din careu!

Minutul 32: Cissotti reia din marginea careului puţin pe lângă poartă.

Chindia - Petrolul 0-2 (Abuashvili 20, Huja 87), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Chindia: Popescu - Roberto, Anişorac, Dinu (C), Rutjens - Fedele, Botogan, Matiş, Cojocaru - Zivkovic, Ursu
  • Petrolul: Eşanu - Garutti, Huja (C), Doua, Radu - Jefferson, Diomande, Musi, Abuashvili - Roman, Petrovic

Minutul 90+3: Final de meci! Petrolul se impune cu 2-0.

Minutul 87: GOL Petrolul! Huja reia cu capul după un corner.

Minutul 19: GOL Petrolul! Abuashvili se descurcă excelent în careul advers şi reia cu un şut plasat.

-----------------------------------------

Corvinul - Sepsi 1-0 (Manolache 57), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Corvinul: Lefter - Iacob, Lică, Manolache, Velisar - Bradu, Hrezdac - Lupu, Chindriş, Neacşa - Coman
  • Sepsi: Niczuly - Aganovic, Bălaşa, Ninaj, Ştefan - Rodriguez, Renţa - Ştefănescu, Matei, Ion Gheorghe  - Safranko

Minutul 90+7: Final de meci! Corvinul se impune cu 1-0.

Minutul 57: GOL Corvinul! Manolache înscrie de lângă Rodriguez după un corner.

-------------------------------------------

Tunari - Voluntari 1-1 (Mitrică 84 / Matricardi 64), în direct la Prima Sport 1! Echipele de start

• Tunari: Moroz - A. Gheorghe, Rogac, Ad. Stoian, Florică - Al. Stoian, Mihăescu, Ene - Licsandru, D. Gheorghe, Lambru.
  • FC Voluntari: Vâlceanu - Voican, Paz, Matricardi, Carnat - Raţă, Droppa, Niţă, Cocian - Florea, Dumiter

Minutul. 95 + 5: Fluier final! Tunari – Voluntari se termină 1-1!

Minutul. 84: GOL CS Tunari! Luca Mitrică marchează cu un şut superb, fără preluare, la colţul lung. Portarul Vâlceanu nu a putut face nimic.

Minutul. 76: Dublă ocazie de egalare pentru Tunari prin Dragoş Gheorghe şi Lambru.

Minutul. 64: GOL FC Voluntari! Matricardi deschide scorul printr-o lovitură de cap din centrarea din lovitură liberă livrată de căpitanul ilfovenilor, Vadim Raţă.

Minutul 56: Bară pentru FC Voluntari! Cocian îi oferă golul pe tavă lui Florea, care trimite incredibil din câţiva metri cu poarta goală în transversală.

Minutul 46: A început a doua repriză!

Minutul 1: A început partida.