David Puicea, locul 8, în finala juniorilor la sărituri David Puicea, locul 8, în finala juniorilor la sărituri
VIDEO | Flacăra olimpică a plecat din Grecia spre Marsilia, pentru Jocurile Olimpice de la Paris 2024 VIDEO | Flacăra olimpică a plecat din Grecia spre Marsilia, pentru Jocurile Olimpice de la Paris 2024
Cristi Balaj, ironii la adresa unui arbitru din Superliga. „Bine că e la VAR, nu în teren” Cristi Balaj, ironii la adresa unui arbitru din Superliga. „Bine că e la VAR, nu în teren”
VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, în direct pe Prima Sport 1. Oaspeţii au deschis scorul VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, în direct pe Prima Sport 1. Oaspeţii au deschis scorul
"Când m-am apucat de fotbal nu mă gândeam că am să ajung atât de sus". La exact 18 ani de la semifinala cu Middlesbrough, Nicolae Dică a rememorat dubla istorică | EXCLUSIV "Când m-am apucat de fotbal nu mă gândeam că am să ajung atât de sus". La exact 18 ani de la semifinala cu Middlesbrough, Nicolae Dică a rememorat dubla istorică | EXCLUSIV
Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone

VIDEO | Cursă nebună în Portugalia! Jorge Martin a profitat de problemele marilor rivali şi s-a impus

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 24 mar 2024

Pilotul spaniol Jorge Martin a câştigat duminică Marele Premiu al Portugaliei la MotoGP.

Pornit din a treia poziţie a grilei de start, Jorge Martin (Ducati Pramac) a dominat cursa de la Portimao, în Marele Premiu al Portugaliei şi s-a impus fără multe probleme. Pe locul secund a venit italianul Enea Bastianini (Ducati), iar pe trei s-a clasat spaniolul de 19 ani Pedro Acosta (KTM GasGas), aflat la primul său podium.

Frrancesco Bagnaia (Ducati) şi Marc Marquez (Ducati Gresini) s-au ciocnit în turul al cincilea, iar pilotul italian a fost nevoit să abandoneze.