LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. A început partida! LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. A început partida!
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova
Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei

VIDEO | Dan Petrescu, foarte dezamăgit de remiza cu Universitatea Cluj. ”Demult nu am mai certat echipa aşa”

CFR Cluj Publicat de Daian Cutu pe 20 oct 2022

CFR Cluj a remizat, scor 1-1, cu echipa Universitatea Cluj, într-un meci din prima etapă a grupei C a Cupei României Betano.

Au marcat Birligea ‘3 pentru CFR Cluj şi Roger ’64 (autogol) pentru Universitatea Cluj.

Dan Petrescu s-a declarat foarte dezamăgit de rezultat şi a dezvăluit că şi-a certat serios jucătorii la pauză.

”Nu sunt mulţumit de prestaţia jucătorilor. Principalul motiv e că cei de azi n-au meciuri şi ritm. E singura scuză pe care o au. Bordeianu, Burcă, Buş, Mistrati au venit după accidentări, Billong, Ze Gomes au debutat. Majoritatea au arătat foarte rău, nu ştiu dacă s-a salvat cineva azi, poate Braun, care a intrat bine.

Chiar dacă băteam, echipa n-a fost ce trebuie. Primele 5 minute au fost bune, restul de 40 au fost dezastru în prima repriză. În repriza a doua am mai avut două ocazii, dar tot prea puţin pentru pretenţiile noastre. Nu m-a surprins U, m-au surprins jucătorii mei. Cei de la U s-au autodepăşit, ai mei au jucat foarte slab. Ei au vrut, dar n-au avut ritm şi nu au putut.

Demult n-am mai certat echipa ca la pauză. Mă aşteptam mai mult de la jucătorii mei, sper ca la următorul meci să nu ma dezamăgească aşa cum au făcut azi. Am vrut să fac 8 schimbări la pauză, dar n-aveam cum”