Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV
Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul” Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul”
David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5 David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5

VIDEO | Dan Petrescu nu e pe deplin mulţumit nici la victorie cu 5-0. ”I-am certat de la început”

CFR Cluj Publicat de Daian Cutu pe 10 nov 2022

CFR Cluj a învins joi, în deplasare, formaţia CSC Dumbrăviţa, scor 5-0, într-un meci din cadrul grupei C din Cupa României Betano.

Dumbrăviţa a jucat la Cluj, pe stadionul echipei CFR, un meci considerat ca fiind pe teren propriu.

În minutul 35 al partidei, portarul gazdelor, Robert Mikloş, s-a lovit cap în cap cu Mistrati, rămânând inert pe gazon. Meciul  fost oprit timp de aproape 6 minute, iar medicii de pe ambulanţa prezentă la stadion au intervenit imediat. Lui Mikloş, care îşi pierduse cunoştinţa după impactul cu Mistrati, i s-a pus un guler cervical, după care jucătorul a fost transportat la ambulanţă şi dus la spital.

Deşi jucătorii săi au câştigat clar, Dan Petrescu s-a declarat nemulţumit de anumite aspecte.

”N-am înţeles de ce a trebuit să vină pauză, să îi cert. Le-am spus de la început că va fi greu. Când intri pe teren şi îmbraci tricoul echipei campioane, în faţa propriilor suporteri, trebuie să faci mai mult, dacă vrei să rămâi aici. Dacă nu, la iarnă o să plece toţi care n-au jucat bine şi nu fac faţă. Dacă nu faci faţă, ce cauţi aici, la CFR?" a spus antrenorul campioanei după meci.