Antrenorul lui Leicester, demis după o aventură cu o jucătoare Antrenorul lui Leicester, demis după o aventură cu o jucătoare
Blestemul accidentărilor continuă la FCSB! „Roş-albaştri” au mai pierdut un jucător important înaintea partidei cu Farul Blestemul accidentărilor continuă la FCSB! „Roş-albaştri” au mai pierdut un jucător important înaintea partidei cu Farul
Novak Djokovic nu ştie încă numele viitorului său antrenor: ”Nu am o idee precisă şi nu ştiu dacă va exista vreunul!”

Anunţul momentului vine din Spania: „Haaland va juca pentru Barcelona” Anunţul momentului vine din Spania: „Haaland va juca pentru Barcelona”
OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni
Bomba momentului în fotbalul mondial! Zidane şi încă un mega star francez vin la pachet din vară la unul dintre cele mai puternice cluburi din istorie

VIDEO | Dan Petrescu şi o reacţie sinceră după victoria CFR-ului cu Farul. Ce a declarat antrenorul

CFR Cluj Publicat pe 2 mai 2022

Tehnicianul echipei CFR Cluj, Dan Petrescu, a declarat duminică seară, după meciul cu Farul, scor 1-0, că formaţia sa a suferit mult şi că el este cel care a greşit.

Am suferit mai mult, nu puţin. În prima repriză, a fost mult mai bună Farul, au avut trei ocazii mari. La pauză, am făcut nişte schimbări de sistem şi de jucători. S-a îmbunătăţit jocul. Mă bucură doar victoria, asta e clar. Cei care au intrat pe teren pe parcursul meciului au făcut diferenţa. Şi cred că fanii au un mare merit pentru această victorie.

Trebuie să câştigăm la Argeş şi, dacă ne prezentăm ca în prima repriză, şansele sunt mici. În prima repriză e vina toată a mea. Am pregătit meciul cu trei fundaşi şi în ultima clipă m-am schimbat. Le-am spus la pauză “Chiar dacă jucăm cum jucăm, nu e vina voastră”. E vina mea şi am recunoscut. Am avut noroc, că a ieşit bine, altfel eu eram principalul vinovat. Chiar am făcut o greşeală că n-am jucat cu echipa care a jucat în repriza a doua”, a spus Dan Petrescu.

De cealaltă parte, Gheorghe Hagi a declarat că formaţia sa are de ce să lupte. ”Ştiam că întâlnim o echipă pragmatică, ce poate marca oricând. Am avut şi noi şansa noastră, asta e, felicităm adversarul şi succes mai departe în lupta pentru campionat. Sunt trei care se bat la campionat şi vedem ce va fi. Eu nu sunt fericit, nu cred că exprim lucrul ăsta, chiar dacă ştiu că echipa mea a făcut un fotbal bun, cât a putut. Eu am o singură strategie, să câştig fiecare meci.

Vrem să devenim cei mai buni. Am zis, se pierd bani dacă nu terminăm pe locul patru, jucătorii ar lua şi ei bani. Avem de ce să luptăm”, a spus Hagi.

CFR Cluj a învins, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Farul Constanţa, într-un meci din etapa a şaptea a play-off-ului Ligii 1 Casa Pariurilor. Golul a fost marcat de Birligea, în minutul 66.