Ultima oră
Andrej Fabry ar putea pleca de la ”U” Cluj! E dorit de alt club din Superliga Andrej Fabry ar putea pleca de la ”U” Cluj! E dorit de alt club din Superliga
Poli Timişoara, recital pe piaţa de mercato! Bănăţenii vor un jucător de bază al celor de la Oţelul Galaţi Poli Timişoara, recital pe piaţa de mercato! Bănăţenii vor un jucător de bază al celor de la Oţelul Galaţi
Tenis | Victoria Mboko s-a accidentat la genunchi la simplu, la Queen's Club. Participarea ei în sferturile de dublu alături de Serena Williams este incertă
Tenis | Victoria Mboko s-a accidentat la genunchi la simplu, la Queen's Club. Participarea ei în sferturile de dublu alături de Serena Williams este incertă
FCSB are mijlocaş! ”Îşi ia la mână adversarul!” | VIDEO EXCLUSIV
FCSB are mijlocaş! ”Îşi ia la mână adversarul!” | VIDEO EXCLUSIV
A venit nota de plată! Amendă mare după derby-ul Dinamo - FCSB A venit nota de plată! Amendă mare după derby-ul Dinamo - FCSB
Păreri în contradictoriu despre măsurile luate de SUA înainte de Cupa Mondială: ”N-am mai pomenit aşa ceva! E umilitor” / ”S-au întâmplat prea multe nenorociri” | VIDEO EXCLUSIV Păreri în contradictoriu despre măsurile luate de SUA înainte de Cupa Mondială: ”N-am mai pomenit aşa ceva! E umilitor” / ”S-au întâmplat prea multe nenorociri” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dani Coman rămâne preşedinte de club în Liga 2, după despărţirea de Astra. "Am întâlnit oameni care îşi doresc să facă performanţă"

Liga II Publicat de Andrei Ionascu pe 18 iun 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38110/20251194/2/coman-hermannstadt.jpg

Dani Coman este noul preşedinte de la FC Hermannstadt, echipă care a retrogradat la finalul sezonului trecut în Liga 2. Coman (42 de ani) s-a despărţit recent de Astra Giurgiu, după retrogradarea în Liga 2, şi a acuzat problemele financiare, dar nici echipa din Sibiu nu stă foarte bine cu banii.

Ca preşedinte de club, Dani Coman a reuşit să câştige alături de Astra Giurgiu titlul de campioană a României, o Supercupă a României şi să obţină calificarea în grupele Europa League.

Ca fotbalist, fostul portar a bifat 14 selecţii pentru echipa naţională a României şi a evoluat pentru echipe ca F.C. Argeş, Rocar Bucureşti, Rapid Bucureşti, F.C. Braşov, F.C. Vaslui şi Astra Giurgiu.

"Cred că împreună vom putea realiza lucruri frumoase, sunt extrem de motivat, am venit cu gânduri pozitive la Sibiu. Îmi doresc să duc această echipă acolo unde îi este locul, adică în prima ligă. Am întâlnit nişte oameni extraordinari aici, care îşi doresc să facă performanţă. În primul rând, ne dorim să reconstruim această echipă. Începe un campionat extrem de greu, în care trebuie să fim foarte buni. Obiectivul este de a promova în prima ligă. Am nevoie de suporteri, ştiu ce înseamnă ca acei oameni care vin la stadion să fie mulţumiţi.  

Am avut oferte atât din prima ligă, cât şi din liga a doua… oferte poate mult mai bune. Îi cunosc foarte bine pe cei doi patroni, Ştefan Băcilă şi Claudiu Rotar. Ştiu eforturile care s-au făcut în ultimii ani aici, ştiu dezamăgirile care au fost după eşecul de a retrograda. Sunt convins că putem aduce Sibiul în prima ligă. Sunt foarte mulţi jucători care vor pleca de la această echipă, sunt jucători care vor veni astăzi şi în următoarele zile. În anii trecuţi, mi-am dorit să am un grup unit, în primul rând", a spus Dani Coman, într-un interviu pentru site-ul clubului sibian.

Până acum, FC Hermannstadt i-a adus pe Ionuţ Năstăsie (FC Argeş), Valentin Buhăcianu (UTA), Fabrizio Constantin (FCSB) şi Cosmin Bucuroiu (Bascov). Au plecat Claudiu Belu-Iordache, Cristiano Figueiredo şi David Mayoral.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Liga II

Ultimele articole Toate articolele