Ultima oră
Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit” Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit”
Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic! Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic!
Florin Prunea s-a întâlnit cu Dan Petrescu: ”Am început să plâng. Ştiţi ce făcea la masă?” Florin Prunea s-a întâlnit cu Dan Petrescu: ”Am început să plâng. Ştiţi ce făcea la masă?”
Anunţul momentului: Jovo Lukic pleacă de la ”U” Cluj Anunţul momentului: Jovo Lukic pleacă de la ”U” Cluj
FCSB s-a reunit luni dimineaţă! Cinci jucători absenţi, Creţu a fost întâmpinat cu steagul Concordiei Chiajna FCSB s-a reunit luni dimineaţă! Cinci jucători absenţi, Creţu a fost întâmpinat cu steagul Concordiei Chiajna
Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta

Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta

VIDEO | Deac: "Nu are rost să ne ascundem, calificarea era vitală!" Mesaj frumos pentru FCSB şi Craiova

CFR Cluj Publicat pe 25 aug 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

CFR Cluj va juca pentru al doilea an consecutiv în grupele UEFA Conference League, după ce a trecut de NK Maribor, scor 1-0, în manşa retur a play-off-ului. Singurul gol al partidei a venit chiar în minutul 90, când croatul Lovro Cvek a inventat o execuţie superbă şi l-a învins pe Bergsen.

Ciprian Deac a vorbit la final despre bucuria produsă de succesul obţinut pe final, precizând că obţinerea calificării era vitală pentru stabilitatea clubului. Experimentatul fotbalist a vorbit şi despre calificarea FCSB-ului, precizând că le ţine pumnii şi rivalilor de la Craiova (în momentul interviului partida Beer Sheva - Craiova încă se disputa).

"Suntem foarte fericiţi. După ce am început aceste cupe europene cu stângul, singura noastră şansă era să ne calificăm în grupele Conference. Cred că am fost echipa mai bună, care a stat mai mult în terenul lor, mai agresivă. Cred că am avut patru-cinci ocazii mari de gol şi ei n-au avut nimic. Am fost echipa mai bună şi meritam să ne calificăm.

Am văzut declaraţiile referitor la adresa domnului Viorel Boncoi, el ne ajută foarte mult. Un om care ne-a făcut bine, care ne ajută să ne refacem şi căriua îi datorăm şi lui această calificare. Suntem o echipă bine pregătită.

Nu cred că are rost să ne ascundem. Era vitală această calificare pentru că sunt nişte bani frumoşi şi mai avem 6 meciuri în care mai putem obţine bani. E un club mare, cu mulţi jucători cu salarii mari şi e nevoie şi de banii din cupele europene. Avem un patron care a făcut tot posibilul să fim fericiţi şi să avem salarii mari. Ne bucurăm că e sănătos şi îi dedicăm această calficare.

Sincer, mă bucur pentru FCSB şi mă rog şi pentru Craiova. E important pentru fotbalul românesc să avem cât mai multe echipe
", a declarat Ciprian Deac pentru Prima Sport, la finalul partidei.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

CFR Cluj

Ultimele articole Toate articolele