”Ofertă concretă de prelungire, cu dublarea salariului actual”. Gică Hagi face tot posibilul ca să nu rămână fără un titular ”Ofertă concretă de prelungire, cu dublarea salariului actual”. Gică Hagi face tot posibilul ca să nu rămână fără un titular
S-a aflat cât de gravă este accidentarea lui Dennis Man, jucător cheie al echipei naţionale S-a aflat cât de gravă este accidentarea lui Dennis Man, jucător cheie al echipei naţionale
VIDEO | Petrolul - FC Botoşani, ASTĂZI, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Petrolul - FC Botoşani, ASTĂZI, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Raul Badiu s-a impus în Raliul Harghitei powered by Toyota 2024 Raul Badiu s-a impus în Raliul Harghitei powered by Toyota 2024
SCM Râmnicu Vâlcea anunţă venirea unei campioane mondiale SCM Râmnicu Vâlcea anunţă venirea unei campioane mondiale
Ronaldo şi-a scos la vânzare echipa de fotbal! Ronaldo şi-a scos la vânzare echipa de fotbal!

VIDEO | Debut nefericit pentru Tudor Băluţă la Dinamo Kiev! A greşit în minutul 90 al meciului cu Ferencvaros

Champions League Publicat de Andrei Ionascu pe 29 oct 2020

Tudor Băluţă a debutat aseară la Dinamo Kiev în meciul cu Ferencvaros, scor 2-2, în runda a doua din Grupa G a Ligii Campionilor. Mijlocaşul român a greşit la golul egalizator al echipei maghiare, în minutul 90.

Dinamo Kiev a condus cu 2-0 la pauză, dar a cedat pe final. Băluţă l-a înlocuit în minutul 89 pe Shaparenko.

În minutul 90, românul s-a poziţionat greşit la o lovitură liberă a celor de la Ferencvaros şi i-a scos din ofsaid pe Laidouni şi Boli, la golul de 2-2. Fostul mijlocaş de la FC Voluntari i-a pasat în faţa porţii atacantului ivorian.

La finalul partidei, antrenorul echipei ucrainene, Mircea Lucescu, a declarat că au fost făcute erori în defensivă la reuşitele lui Ferencvaros, dar nu a nominalizat vreun jucător.

Tudor Băluţă (21 de ani) a venit la Dinamo Kiev la începutul lunii octombrie, sub formă de împrumut de la Brighton.

Sursa foto: Twitter Dinamo Kiev