VIDEO | Leo Messi înscrie pe bandă rulantă la Inter Miami VIDEO | Leo Messi înscrie pe bandă rulantă la Inter Miami
Bomba momentului în războiul dintre CSA şi FCSB: „Am înţeles că va reveni la Steaua!” Bomba momentului în războiul dintre CSA şi FCSB: „Am înţeles că va reveni la Steaua!”
VIDEO | Gloria Buzău - CS Mioveni 1-0, în direct pe Prima Sport 1! Chică-Roşă deschide scorul VIDEO | Gloria Buzău - CS Mioveni 1-0, în direct pe Prima Sport 1! Chică-Roşă deschide scorul
Cine va arbitra partida, de luni, din play-off-ul Superligii, Rapid - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida, de luni, din play-off-ul Superligii, Rapid - Universitatea Craiova
A fost ales preşedinte al clubului FC Porto şi a pus capăt domniei lui Pinto da Costa, după 42 de ani A fost ales preşedinte al clubului FC Porto şi a pus capăt domniei lui Pinto da Costa, după 42 de ani
Gigi Becali vrea să îi fure fundaşul lui Hagi: „Semnează!” Gigi Becali vrea să îi fure fundaşul lui Hagi: „Semnează!”

VIDEO | DEJA VU: FCSB FACE ÎNCĂ 3 PUNCTE CU VICTIMA FAVORITĂ ŞI URCĂ PE PODIUM ÎN LIGA 1

Superliga Publicat pe 22 dec 2019

FCSB s-a impus cu 2-0 în faţa Universităţii Craiova, într-un meci transmis în direct de Look Plus. Ambele goluri au fost marcate în prima repriză, în decurs de mai puţin de 4 minute. Mai întâi, Man a deschis scorul în minutul 41, după care Coman a majorat diferenţa, în minutul 45. Într-un final de repriză de coşmar pentru olteni, gazdele ar fi putut să mai înscrie o dată, însă Tănase a şutat peste poartă din lovitură de la 11 metri.

În repriza secundă tabela a rămas neschimbată, chiar dacă ambele echipe au ratat ocazii importante. Astfel, FCSB se impune cu 2-0 şi acumulează 39 de puncte, care o aduc pe locul 3, la 5 puncte doar de liderul CFR Cluj. De cealaltă parte, Universitatea Craiova cade pe 4 după acest eşec. Oltenii au în acest moment 37 de puncte.