VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz
Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu” Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu”
VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă
Adi Mutu, replică dură pentru Tachtsidis! "Nu are minte. Am goluri câte meciuri are el în Italia" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată
Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj

VIDEO | DERBY INCENDIAR PE „VELODROME”. OM CÂŞTIGĂ CU LYON ŞI URCĂ PE LOCUL 2 ÎN LIGUE 1

Video Publicat pe 11 nov 2019

Olympique Marseille s-a impus în derby-ul cu Lyon, 2-1, într-un meci transmis în direct de Look Sport 2. Cu un Dimitri Payet în formă de zile mari, gazdele au deschis scorul după un penalty acordat pentru un henţ în careul oaspeţilor. Payet a transformat precis, în minutul 18, după care tot el i-a adus în extaz pe fanii lui OM marcând în minutul 39.

După pauză, Lyon a revenit, iar Dembele a înscris la un sfert de oră de la reluare şi a readus suspansul. Însă oaspeţii nu au fost în stare să obţină nici măcar un punct, deşi OM a jucat în 10 ultima jumătate de oră, după eliminarea lui Alvaro.

Graţie acestei victorii, Marseille acumulează 22 de puncte şi urcă pe locul 2, în timp ce învinsa de azi, Lyon, nu se regăseşte în acest sezon în Ligue 1. Echipa la care Ciprian Tătăruşanu a fost şi azi rezervă se află abia pe locul 14 şi are doar 16 puncte.