Dorit de Barcelona şi Manchester United, Julian Nagelsman a anunţat unde va antrena din sezonul viitor Dorit de Barcelona şi Manchester United, Julian Nagelsman a anunţat unde va antrena din sezonul viitor
Vestea pe care toţi fanii FCSB-ului o aşteptau! Revenire de senzaţie pentru derby-ul cu Rapid Vestea pe care toţi fanii FCSB-ului o aşteptau! Revenire de senzaţie pentru derby-ul cu Rapid
Răzvan Bureleanu a anunţat un nou parteneriat. „Investiţia în copii, garanţia unui viitor mai bun al societăţii noastre şi al fotbalului românesc” Răzvan Bureleanu a anunţat un nou parteneriat. „Investiţia în copii, garanţia unui viitor mai bun al societăţii noastre şi al fotbalului românesc”
Constantin Budescu, OUT de la Farul Constantin Budescu, OUT de la Farul
S-a schimbat arbitrul pentru FCSB - Rapid! Kovacs, „retrogradat” după Barcelona - PSG. Cine va fi la centrul partidei de pe „Arena Naţională” S-a schimbat arbitrul pentru FCSB - Rapid! Kovacs, „retrogradat” după Barcelona - PSG. Cine va fi la centrul partidei de pe „Arena Naţională”
Scoţienii au făcut anunţul! Ianis Hagi, pe picior de plecare: „Pare inevitabil” Scoţienii au făcut anunţul! Ianis Hagi, pe picior de plecare: „Pare inevitabil”

VIDEO ǀ Dinamo Bucureşti, campanie încheiată în Liga Campionilor cu o victorie în deplasare la THW Kiel

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 29 mar 2023

Campioana la handbal masculin, Dinamo Bucureşti, a învins miercuri, în deplasare, cvadrupla câştigătoare a Ligii Campionilor TKW Kiel, scor 32-31 (17-16), în manşa retur din optimile Ligii Campionilor Machineseeker. Dinamo a ratat calificarea în sferturile de finală, însă ultimul meci a fost cel mai bun al sezonului pentru campioana României.

Principalii marcatori ai partidei au fost Ekberg 9 goluri, pentru formaţia germană, respectiv Kuduz 5 reuşite, pentru Dinamo. Golul victoriei a fost marcat de Akimenko.

În tur, formaţia germană s-a impus cu scorul de 41-28 (19-11) şi se califică fără probleme în sferturile Ligii Campionilor. THW Kiel a câştigat Liga Campionilor de patru ori (2007, 2010, 2012, 2020) şi a mai jucat patru finale, plus o medalie de bronz.

La rândul său, Dinamo Bucureşti este eliminată din competiţia în care a încheiat grupa A pe locul 5 şi a trecut în premieră în fazele eliminatorii.

Rezultatele obţinute de Dinamo sunt: 28-30 şi 33-34 cu SC Magdeburg, 30-33 şi 31-31 cu Veszprem HC, 38-38 şi 30-27 cu GOG, 32-27 şi 23-32 cu FC Porto, 29-35 şi 26-33 cu PSG Handball, 29-28 şi 27-27 cu HC Zagreb, 32-27 şi 28-26 cu Wisla Plock.

Meciurile din sferturile de finală vor avea loc în 10 şi 18 mai, iar Turneul Final Four, la Koln, în 17-18 iunie. Deţinătoarea trofeului este FC Barcelona.