Giani Kiriţă, discurs manifest la adresa clubului Dinamo: „Nu mai au identitate” | VIDEO EXCLUSIV Giani Kiriţă, discurs manifest la adresa clubului Dinamo: „Nu mai au identitate” | VIDEO EXCLUSIV
Adrian Mititelu Jr. a dat de pământ cu un jucător dupa retrogradarea lui FCU Craiova: „Ne-a distrus anul acesta. Nu l-aş lua nici la sintetic” | EXCLUSIV Adrian Mititelu Jr. a dat de pământ cu un jucător dupa retrogradarea lui FCU Craiova: „Ne-a distrus anul acesta. Nu l-aş lua nici la sintetic” | EXCLUSIV
Bomba de la miezul nopţii! Se retrage familia Mititelu de la FCU Craiova? „Este o autodistrugere” | VIDEO EXCLUSIV Bomba de la miezul nopţii! Se retrage familia Mititelu de la FCU Craiova? „Este o autodistrugere” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”Eu sunt responsabil pentru această situaţie”. Adrian Mititelu, discurs fără menajamente VIDEO | ”Eu sunt responsabil pentru această situaţie”. Adrian Mititelu, discurs fără menajamente
”Ce ne-a spus patronul în vestiar rămâne în vestiar”. Eugen Trică, reacţie imediat după ce FCU Craiova a picat în Liga 2 ”Ce ne-a spus patronul în vestiar rămâne în vestiar”. Eugen Trică, reacţie imediat după ce FCU Craiova a picat în Liga 2
Tony şi-a îndeplinit obiectivul în Copou! ”Îi dedic această victorie lui Leo Grozvanu, a fost fantastic, am încheiat munca lui” Tony şi-a îndeplinit obiectivul în Copou! ”Îi dedic această victorie lui Leo Grozvanu, a fost fantastic, am încheiat munca lui”

VIDEO | Dinamo - CFR Cluj 1-1! Ardelenii nu au găsit golul victoriei în ciuda ocaziilor mari ratate

Superliga Publicat pe 8 oct 2023

Dinamo Bucureşti a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu CFR Cluj, într-un meci din etapa a 12-a a Superligii.

Meciul de pe Arena Naţională a început cu un moment de reculegere în memoria lui Cătălin Hâldan. În minutul 7 s-a accidentat Camora, care a şi fost înlocuit. Dinamo a deschis scorul în minutul 10, prin Hakim Abdallah, care a înscris din pasa lui Ilic.

După o primă repriză slabă, clujenii au început mai bine în partea secundă, iar Bîrligea a profitat de assist-ul lui Cvek pentru a egala, în minutul 58. S-a terminat 1-1 şi CFR Cluj rămâne pe locul doi în clasament, cu 26 de puncte, cu trei mai puţine decât liderul FCSB.

Dinamo ocupă penultimul loc în clasament, al 15-lea, cu 9 puncte.

VIDEO | Dinamo - CFR Cluj 1-1 (Abdallah 10 / Bîrligea 58)

Echipele de start

• Dinamo: Golubovic - Costin, Lucas, Patriche, Amzar - Ilic, Bena, Roşu - Iglesias - Gregorio, Abdallah.
  • CFR Cluj: Sava - Ajeti, Kresic, Morgan - Mogoş, Muhar, Cvek, Camora - Deac - Otele, Bîrligea.

Minutul 90+1: Golubovic o salveză pe Dinamo la şutul în forţă trimis de Mogoş.

Minutul 62: Ce ocaize iroseşte Otele! Atacantul CFR-ului nu reuşeşte să înscrie din câţiva metri.

Minutul 58; GOL CFR! Bîrligea restabileşte egalitatea cu un şut foarte bun.

Minutul 53: Ocazie imensă ratată de CFR! Mogoş dă pe lângă poartă dintr-o situaţie foarte bună.

Minutul 10: GOL DINAMO! Abdallah deschide scorul.

Dinamo vine după ce a înregistrat etapa trecută o nouă înfrângere, 1-0 cu Oţelul Galaţi şi a ajuns la patru partide consecutive pierdute în Superliga. Eşecurile repetate ale echipei lui Ovidiu Burcă se reflectă şi în poziţia din clasament, doar locul 15 după 11 etape.

De cealaltă parte, CFR Cluj joacă un fotbal frumos şi care oferă şi rezultate de la venirea lui Mandorlini, acest aspect fiind vizibil din poziţia în clasamentul Superligii, locul 2 la doar un punct de prima poziţie. Clujenii vin după victoria clară cu Sepsi din etapa trecută, scor 3-0, şi au 6 victorii şi o înfrângere în ultimele 7 partide din campionatul României.

Ultima întâlnire dintre cele două echipe a avut loc în martie 2022 şi a fost câştigată clar de CFR cu 4-1.