VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka
Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”

VIDEO | DINAMO DEFILEAZĂ LA SUCEAVA ŞI SE CALIFICĂ FĂRĂ EMOŢII ÎN SFERTURILE CUPEI

Cupa României Publicat pe 30 oct 2019

Dinamo s-a impus fără probleme pe terenul Forestei Suceava, 4-0, într-un meci transmis în direct de Look Plus, şi s-a calificat în sferturile Cupei. „Câinii” au făcut astfel uitată umilinţa suferită la Suceava în urmă cu aproape două decenii. Pe 11 noiembrie 2000, Foresta câştiga cu 5-4 în campionat, după ce echipa pregătită pe atunci de Cornel Dinu a condus la un moment dat cu 4-0. Azi, golurile trupei conduse de Dusan Uhrin au fost reuşite de Grigore (minutul 9), Perovic '62 '87 şi Moldoveanu '70.

Dinamo se adaugă pe lista echipelor calificate în sferturile de finală ale Cupei României. Până acum s-au mai calificat, în ordine, Hermannstadt Sibiu, FCSB, Academica Clinceni şi Petrolul şi Dinamo. Mâine se vor disputa alte meciuri în cadrul optimilor Cupei, Metalul Buzău - Poli Iaşi, Sepsi - Astra şi FC Voluntari - Craiova.