Sepsi Sfântu Gheorghe îşi aduce mijlocaş de la o rivală din Superliga Sepsi Sfântu Gheorghe îşi aduce mijlocaş de la o rivală din Superliga
Dan Petrescu revine în forţă. Nu şi-a menajat jucătorii de 1 Mai Dan Petrescu revine în forţă. Nu şi-a menajat jucătorii de 1 Mai
Brazilia îl omagiază pe legendarul Ayrton Senna, la 30 de ani de la moartea sa Brazilia îl omagiază pe legendarul Ayrton Senna, la 30 de ani de la moartea sa
Red Bull anunţă plecarea inginerului Adrian Newey la începutul anului 2025 Red Bull anunţă plecarea inginerului Adrian Newey la începutul anului 2025
Patronul Rapidului a făcut anunţul despre Marius Şumudică: ”Nu mai este atât de mult!”

Volei feminin | Rapid Bucureşti, medalie de bronz după un meci decisiv în finala mică contra CSM Târgovişte Volei feminin | Rapid Bucureşti, medalie de bronz după un meci decisiv în finala mică contra CSM Târgovişte

VIDEO | Dinamo e în semifinalele Cupei! „Câinii” s-au răzbunat pentru înfrângerea din campionat cu Clinceni

Fotbal Internațional Publicat pe 3 mar 2020

Dinamo a învins, marţi seara, în deplasare, deşi a jucat pe propria arenă, cu scorul de 1-0 pe Academica Clinceni şi s-a calificat în semifinalele Cupei României. Partida s-a disputat în Ştefan cel Mare pentru că stadionul grupării ilfovene nu are instalaţie de nocturnă. „Câinii” merg în semifinale graţie reuşitei lui Sorescu, din minutul 84.

Mâine se dispută alte două partide din faza sferturilor de finală ale Cupei. În direct pe Look SPort, de la 17.30, Petrolul Ploieşti va înfrunta pe Sepsi Sfântu Gheorghe. În cealaltă partidă se vor întâlni Poli Iaşi şi Universitatea Craiova, în direct pe Look Sport, de la ora 20.30. Al patrulea joc din cadrul sferturilor, Hermannstadt - FCSB, este programat joi, de la ora 20.00 şi va fi transmis în direct de Look Plus.