VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii” VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii”
VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2 VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2
Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi” Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi”
Chiar dacă a luat campionatul, Becali nu s-a putut abţine şi a pus la zid mai mulţi jucători de la FCSB, după eşecul contra Craiovei: ”Doar el a fost mai viu!” | VIDEO EXCLUSIV

Gigi Becali a intrat în direct după eşecul contra Craiovei şi a şocat pe toată lumea: ”Gâlcă nu e de talia mea. Bine că mi-aţi adus antrenori cu care să mă lupt!” | VIDEO EXCLUSIV

”Am avut şanse de a marca şi trebuia să fim şi mai concentraţi”. Reacţia lui Elias Charalambous, după primul eşec în play-off ”Am avut şanse de a marca şi trebuia să fim şi mai concentraţi”. Reacţia lui Elias Charalambous, după primul eşec în play-off

VIDEO | Dinamo încheie cu un eşec parcursul în grupele EHF European League

Handbal Publicat de Andrei Ionascu pe 2 mar 2021

Echipa de handbal masculin Dinamo Bucureşti a pierdut meciul din deplasare cu echipa slovacă Tatran Presov, scor 32-27 (18-11), în ultimul meci din grupa B a EHF European League, în direct pe Look Sport 2. ‘Roş-albii’ au încheiat pe penultimul loc în clasament.

Principalii marcatori ai partidei au fost Rabek (8 goluri) pentru gazde, respectiv Bannour (11 goluri) pentru Dinamo.

Dinamo nu mai avea şanse de calificare în optimile de finală ale competiţiei şi a făcut o primă repriză slabă, fiind condusă la pauză la o diferenţă de şapte goluri, 18-11.

Bucureştenii au avut un moment bun în repriza a doua, când s-au apropiat două goluri, 22-24 (min. 48). Totuşi, Tatran Presov a controlat jocul până la final.

În celelalte meciuri din grupă, IFK Kristianstad a remizat acasă cu USAM Nîmes Gard, 30-30, iar Fuchse Berlin a dispus de Sporting Lisabona cu 29-19.

Dinamo Bucureşti încheie grupa B pe locul 5, cu 7 puncte. S-au calificat în optimile de finală ale EHF European League echipele: Fuchse Berlin (14 puncte), USAM Nimes (12), IFK Kristianstad (11) şi Sporting (10).