Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

VIDEO ǀ Dinamo – Unirea Slobozia 1-0. ”Câinii” arată tot mai bine sub bagheta lui Ovidiu Burcă

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 4 oct 2022

Dinamo Bucureşti a învins pe teren propriu, formaţia Unirea Slobozia, scor 1-0, într-un meci contând pentru etapa a 8-a din Liga 2.

Unicul gol al meciului a fost înscris de Alexandru Pop, în minutul 38. Iulian Roşu (Dinamo) a fost eliminat în minutul 84.

A fost cea de-a treia victorie a echipei Dinamo în acest sezon de Liga 2.

Dinamo se află pe locul 15 în clasament, cu 9 puncte. Lider în Liga 2 este Oţelul Galaţi, cu 18 puncte.

VIDEO ǀ Dinamo – Unirea Slobozia 1-0 (Pop 38), în direct pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• Dinamo: Dujmovic – Moura, Patriche (cpt.), Giafer, Amzăr, Gorka Larrucea, N. Roşu, Borduşanu, Bani, Ghezali, Al. D. Pop
  • Slobozia: M. Contra – Ibrian, I. Dinu, Perju, C-tin. Toma (cpt.), Coadă, Ekollo, Boţogan, Rob. Silaghi, Afalna, Cruceru

Minutul 90+4: Fluier final! Dinamo se impune cu 1-0!

Minutul 84: La mai puţin de un minut după ce a intrat pe teren, Iulian vede cartonaşul roşu, pentru o intrare dură la Cruceru.

Minutul 81: Roşu trage în forţă din unghi, portarul Contra respinge până la Bani care trage în forţă. Mingea este respinsă cu greu în bară de către Contra.

Minutul 61: Rus reia cu capul de lângă Moura şi reia în bară, mingea sare cu ceva noroc în braţele portarului de la Dinamo.

Minutul 45: Pauză la Giurgiu! Dinamo conduce cu 1-0.

Minutul 44: Slobozia are o şansă bună de a egalat, dar Ibrian trage puţin peste poartă.

Minutul 38: GOL Dinamo! Alexandru Pop apare foarte bine în interiorul careului mic şi înscrie, după un corner executat din banda stângă.

Minutul 24: Oaspeţii recuperează prin Afalna, care scoate excelent la Ekollo. Mijlocaşul reia slab din poziţie ideală, iar Dujmovic prinde.

-----------------------------------

Cei de la Dinamo vin după două eşecuri în campionat, dau au obţinut în play-off-ul Cupei un succes de moral, contra celor de la Viitorul Pandurii Târgu Jiu. Cei de la Slobozia rămân un nume important al Ligii 2, fiind pe locul 6, iar în cazul unui succes ar putea urca pe locul secund.