VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

VIDEO | Diomande, intrare horror la Dumiter. Jucătorul celor de la Voluntari a părăsit terenul pe targă

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 1 dec 2023

Petrolul Ploieşti a încheiat la egalitate în deplasare, scor 0-0, cu formaţia FC Voluntari, în etapa a 18-a din Superligă. Ambele echipe au avut câte un jucător eliminat.

Portarul gazdelor, Jesus Fernandez, a scos în minutul 27 lovitura de cap trimisă de Grozav, din careu, iar în replică, la poarta ploieştenilor, Zima a avut o intervenţie excelentă la lovitura liberă executată de Dor Andrei, sub transversală, în minutul 30. Goalkeeperul oaspeţilor a avut o intervenţie salutară şi la lovitura de cap a lui Armaş, din minutul 46.

Ilfovenii au mai ratat o ocazie în minutul 62, când Raţă nu a putu lovi mingea aşa cum şi-ar fi dorit şi a trimis pe lângă poartă. Ploieştenii au rămas în zece oameni după elminarea lui Ismael Diomande, care l-a lovit la gleznă pe Dumiter, în minutul 75.

Jucătorul celor de la Voluntari a fost scos de pe teren cu targa.

În minutul 80 Zima a respins de două ori în aceeaşi fază, prima oară la Carnat, iar a doua oară la Armaş. Două minute mai târziu Nemec a trimis, incredibil, pe lângă bară, din careul mic.