VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
”Probabil că va juca ultimele două meciuri”. Miracol de Paşte! Un jucător de la FCSB s-a recuperat incredibil de repede ”Probabil că va juca ultimele două meciuri”. Miracol de Paşte! Un jucător de la FCSB s-a recuperat incredibil de repede
Ce a spus Bogdan Lobonţ despre o posibilă colaborare cu Mircea Lucescu Ce a spus Bogdan Lobonţ despre o posibilă colaborare cu Mircea Lucescu
Verona - Fiorentina 2-1. Pas uriaş în lupta pentru salvarea de la retrogradare făcut de gazde Verona - Fiorentina 2-1. Pas uriaş în lupta pentru salvarea de la retrogradare făcut de gazde
Motivul pentru care Alexandru Mitriţă nu este convocat la naţională: „Trebuie să facă şi asta” Motivul pentru care Alexandru Mitriţă nu este convocat la naţională: „Trebuie să facă şi asta”
Valentin Ţicu, afectat vizibil după reacţia fanilor Petrolului. „Etapa trecută am fost scuipat de suporteri” Valentin Ţicu, afectat vizibil după reacţia fanilor Petrolului. „Etapa trecută am fost scuipat de suporteri”

VIDEO | DOAR CU MESSI NU SE FACE PRIMĂVARĂ! BARCELONA, ÎNGENUNCHEATĂ DE LEVANTE

La Liga Publicat pe 2 nov 2019

Barcelona a pierdut din nou în La Liga şi a ajuns la trei înfrângeri din 12 etape. Catalanii au cedat în deplasare cu Levante, 1-3, într-un meci transmis în direct de Look Sport.

Meciul a început bine pentru campioana Spaniei. Messi a deschis scorul în minutul 38, când a transformat un penalty, iar Barcelona a intrat la cabine în avantaj. Repriza secundă a fost însă una de coşmar pentru echipa blaugrana. În decurs de 7 minute, catalanii au primit nu mai puţin de trei goluri, fără a reuşi să mai înscrie măcar unul. Mai întâi a marcat Campana, care a restabilit egalitatea în minutul 61, iar după doar două minute a fost rândul lui Mayoral să înscrie şi să o aducă pe Levante în avantaj. Scorul final a fost stabilit de Radoja, în minutul 68, Levante - Barcelona 3-1.

În pofida eşecului de azi, Barcelona rămâne deocamdată pe prima poziţie în La Liga. Catalanii au 22 de puncte, cu unul în plus faţă de Real Madrid şi cu două faţă de Atletico şi Sevilla, care ocupă următoarele locuri, în această ordine. Numai că Real Madrid are un meci mai puţin disputat, iar Barcelona poate fi întrecută şi de Sevilla sau de Atletico, echipe care întâlnesc la această oră în Andaluzia.