Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină
NEWS ALERT | Revenire de senzaţie la Barcelona? Anunţul presei din Spania NEWS ALERT | Revenire de senzaţie la Barcelona? Anunţul presei din Spania
I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman

VIDEO | Dominic Thiem merge în turul II la Munchen. A profitat de abandonul subit al unui jucător mai bine clasat

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 18 apr 2023

Dominic Thiem continuă cursa către revenirea în topul tenisului mondial în această săptămână la Munchen, competiţie transmisă în direct pe Prima Sport. Fostul număr 3 ATP s-a califcat în turul II.

Thiem (101 ATP) a trecut de francezul Constant Lestienne (60 ATP), după doar un set şi aproape un game.

Austriacul a câştigat primul act cu 6-3, iar în primul joc din setul secund, Lestienne a abandonat subit, deşi nu a dat vreun semn vizibil că ar suferi de ceva. Inclusiv arbitrul de scaun, Isabel Seefred a părut consternată de această situaţie.

Francezul a arătat sumar că ar superi de o problemă la gambă.

Thiem va juca în faza următoare cu mai bine clasatul Marc Andrea Huesler (63 ATP).