VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

VIDEO ǀ Dramă totală în Universitatea Craiova - FCSB! Andrei Ivan a ratat un penalty controversat, iar Sorescu a marcat imediat golul victoriei ”roş-albaştrilor”

CS Universitatea Craiova Publicat pe 30 apr 2023

Partida dintre Universitatea Craiova şi FCSB, transmisă în direct de către Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro, a oferit nişte momente de-a dreptul dramatice spre finalul jocului.

În minutul 83, Andrei Ivan a executat lamentabil o lovitură de pedeapsă, la scorul de 1-0 pentru formaţia ”roş-albastră”. Penalty-ul a fost acordat de Istvan Kovacs pentru un presupus henţ al lui Iulian Cristea. Stoperul i-a arătat lui Kovacs că a avut mâna lipită de corp, însă centralul din Carei nu s-a lăsat înduplecat, iar Cristea a rămas şi cu un cartonaş galben primit. Deşi pe reluări faza părea a fi complicată, Kovacs nu a fost chemat de arbitri VAR să revadă ce s-a petrecut în careul celor de la FCSB.

La doar un minut după, Deian Sorescu a marcat golul de 2-0 pentru FCSB din pasa lui Alexandru Pantea. Anterior assistului, Pantea l-a driblat frumos pe fundaşul stânga al oltenilor, Ndong.

Elvir Koljic a redus din diferenţă din penalty-ul provocat de Dawa, în minutul 90 + 3, însă partida din etapa a 6-a, a play-off-ului Superligii, s-a terminat cu succesul FCSB, cu 2-1, pe terenul Universităţii Craiova.

Primul gol al confruntării a fost marcat de Andrea Compagno, în minutul 44, din centrarea decisivă livrată de Florinel Coman.

Sursa foto: Sport Pictures