”Tu zici de arbitru să se ducă la Liga 3 şi ai luat 9 goluri în 5 etape? Sunt mult sub FCSB!”. Universitatea Craiova, redusă la tăcere după ce oltenii l-au ”distrus” pe arbitrul partidei cu Voluntari | VIDEO EXCLUSIV ”Tu zici de arbitru să se ducă la Liga 3 şi ai luat 9 goluri în 5 etape? Sunt mult sub FCSB!”. Universitatea Craiova, redusă la tăcere după ce oltenii l-au ”distrus” pe arbitrul partidei cu Voluntari | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Girona - Rayo Vallecano 3-0. Revelaţia din La Liga continuă parcursul de vis VIDEO | Girona - Rayo Vallecano 3-0. Revelaţia din La Liga continuă parcursul de vis
VIDEO | Fiorentina - Lazio 2-1. Gazdele au ratat un penalty şi au trimis de patru ori în bară VIDEO | Fiorentina - Lazio 2-1. Gazdele au ratat un penalty şi au trimis de patru ori în bară
Mihai Rotaru atacă în toate direcţiile, după victoria Craiovei. ”Du-te, Dică, du-te!” + ”Să îi fie ruşine” Mihai Rotaru atacă în toate direcţiile, după victoria Craiovei. ”Du-te, Dică, du-te!” + ”Să îi fie ruşine”
VIDEO EXCLUSIV | Verdict clar, după faza controversată din meciul de Superliga. ”Domnul Dică să îşi ia consultanţi! Uite de aia e aşa” VIDEO EXCLUSIV | Verdict clar, după faza controversată din meciul de Superliga. ”Domnul Dică să îşi ia consultanţi! Uite de aia e aşa”
Marius Şumudică, cale liberă către o forţă din Superligă? Legenda clubului face dezvăluirea: ”E o soluţie!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dublă de senzaţie pentru Alexandru Maxim! Românul a răpus campioana en-titre a Turciei de unul singur

Superlig Publicat pe 8 apr 2021

Alexandru Maxim a ajuns la al 13-lea gol în campionatul Turciei, în acest sezon, pentru Gaziantep în 30 de apariţii.

Internaţionalul român a reuşit o dublă în partida de pe teren propriu în faţa campioanei en-titre Başakşehir, din etapa a 33-a din Superlig.

Decarul României a transformat fără emoţii lovitura de pedeapsă din minutul 32, trimiţând portarul advers în direcţia opusă. În minutul 52, Maxim şi-a păstrat sângele rece şi a şutat din prima balonul venit din pasa lui Mirallas.

Alexandru Maxim a fost înlocuit în minutul 78 cu Sahin. Partida s-a terminat cu scorul de 2-0 pentru Gaziantep, care în urma acestui rezultat se clasează pe locul 5 în campionatul Turciei.