Lando Norris l-a învins pe Max Verstappen pe circuitul de la Miami şi a obţinut prima victorie în Formula 1 Lando Norris l-a învins pe Max Verstappen pe circuitul de la Miami şi a obţinut prima victorie în Formula 1
Neluţu Varga, decizie finală cu privire la Tachtsidis
VIDEO | Dan Petrescu, ”săgeţi” către foştii antrenori de la CFR. ”Dacă eram eu mai aveam doi la acest nivel” VIDEO | Dan Petrescu, ”săgeţi” către foştii antrenori de la CFR. ”Dacă eram eu mai aveam doi la acest nivel”
VIDEO | ”Trebuie să consolidăm ce am făcut bine”. Rapid e fără victorie în play-off, dar Bogdan Lobonţ vede părţile bune VIDEO | ”Trebuie să consolidăm ce am făcut bine”. Rapid e fără victorie în play-off, dar Bogdan Lobonţ vede părţile bune
Şumudică a depistat marea problemă de la Rapid, după înfrângerea cu CFR Cluj. „Asta se întâmplă peste tot în lume” | EXCLUSIV Şumudică a depistat marea problemă de la Rapid, după înfrângerea cu CFR Cluj. „Asta se întâmplă peste tot în lume” | EXCLUSIV
VIDEO | AS Roma – Juventus Torino 1-1. Derby-ul rundei din Serie A s-a  terminat indecis VIDEO | AS Roma – Juventus Torino 1-1. Derby-ul rundei din Serie A s-a terminat indecis

VIDEO |DYBALA ŞI RONALDO O READUC PE JUVE PE PRIMUL LOC ÎN SERIE A

Video Publicat pe 18 dec 2019

Juventus Torino a reuşit să se impună pe teren în deplasare, 2-1 cu Sampdoria, într-un meci din etapa a 17-a din Serie A. În direct pe Look Sport, Dybala a deschis scorul în minutul 19, cu un şut spectaculos din voleu, din interiorul careului, însă Caprari a reuşit să marcheze pentru gazde, restabilind egalitatea în minutul 35. Când se părea că cele două echipe vor intra la egalitate la cabine, Ronaldo a lovit decisiv, cu o execuţie fantastică, chiar în ultimul minut al primei reprize.

După pauză nu s-a mai întâmplat nimic notabil, poate cu excepţia eliminării lui Caprari (90+2), astfel că Juventus a plecat cu toate punctele de pe Luigi Ferraris. Graţie acestei victorii, campionii en titre acumulează 42 de puncte şi revin pe primul loc în Serie A, la 3 lungimi de principala urmăritoare, Inter. De cealaltă parte, Sampdoria este abia pe locul 17 şi are doar 15 puncte.