Ultima oră
Novak Djokovic s-a retras de la un turneu demonstrativ, cu câteva zile înainte de Wimbledon

Novak Djokovic s-a retras de la un turneu demonstrativ, cu câteva zile înainte de Wimbledon
Cel mai bun marcator la FCSB-ului, la un pas să îl trădeze pe Becali! Jucător este este aproape să semneze contractul
Cel mai bun marcator la FCSB-ului, la un pas să îl trădeze pe Becali! Jucător este este aproape să semneze contractul
FCSB pregăteşte al doilea transfer al verii: un stoper cu trecut în Serie A şi Ligue 1 FCSB pregăteşte al doilea transfer al verii: un stoper cu trecut în Serie A şi Ligue 1
„E norocos că a ajuns acolo”! Victor Piţurcă, comentarii acide la adresa lui Darius Olaru după transferul în Belgia: „Nu mai merge cum se întâmpla aici… la fiecare atingere, mima şi cădea” „E norocos că a ajuns acolo”! Victor Piţurcă, comentarii acide la adresa lui Darius Olaru după transferul în Belgia: „Nu mai merge cum se întâmpla aici… la fiecare atingere, mima şi cădea”
Csikszereda plăteşte rentă viageră lunară pentru o legendă a naţionalei României

Csikszereda plăteşte rentă viageră lunară pentru o legendă a naţionalei României
Cel mai bun job de vară: doi suporteri sunt plătiţi cu 50.000 de dolari ca să vadă toate cele 104 meciuri de la Mondiale

Cel mai bun job de vară: doi suporteri sunt plătiţi cu 50.000 de dolari ca să vadă toate cele 104 meciuri de la Mondiale

VIDEO | ”E fericire mare. Aşteptam victoria asta”. Rednic opreşte seria fastă a FCSB-ului

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 29 aug 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21298142/1/rednoc.jpg

UTA Arad a învins pe teren propriu, scor 2-1, formaţia FCSB, căreia i-a administrat prima înfrângere din acest sezon. Doi jucători ai bucureştenilor au fost eliminaţi: Pantea şi Coman.

Antrenorul gazdelor, Mircea Rednic a declarat că este foarte fericit pentru că elevii săi au reuşit să se impună în faţa liderului, mai ales că cele 3 puncte vin după o perioadă grea.

”E fericire mare. Aşteptam victoria asta, mai ales că vine după o perioadă mai grea. Ne-am pornit mai greu, am pierdut multe puncte pe greşelile noastre.

Am început prost, dar mi-a plăcut reacţia echipei. Am avut situaţii, am pus presiune pe apărarea lor, ştiam că e punctul lor vulnerabil, a venit şi golul, apoi am gestionat bine.

La atmosfera care a fost, n-ai cum să nu reacţionezi, incredibil a fost. Le mulţumesc suporterilor, că era un moment, aşa, cu tensiune în oraş.

(n.r. despre fazele controversate) Eu zic că a fost un arbitraj bun. Grupul merită această victorie, lumea o să fie mai mulţumită”,
a spus Rednic, la finele partidei.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele