VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka
Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”

VIDEO | ”E o situaţie pe care trebuie să o gestionăm”. Ioan Ovidiu Sabău ajunge la al doilea eşec în patru zile

U Cluj Publicat de Daian Cutu pe 21 apr 2024

Oţelul Galaţi a învins pe teren propriu, scor 1-0, gruparea Universitatea Cluj, în etapa a cincea din play-out-ul Superligii.

Într-o repriză în care ambele formaţii au avut câte o ocazie de gol, Frederic Maciel a deschis scorul, în minutul 40, cu un şut la colţul lung. În partea secundă, Cisotti a şutat pe lângă poartă, în minutul 76, iar clujenii nu au reuşit să egaleze, deşi Universitatea a jucat mai multe minute în zece oameni, după eliminarea lui Maciel.

Moldovenii s-au impus cu acelaşi scor şi joi, în Cupă. Ovidiu Sabău a recunoscut că e o situaţie grea pentru ardeleni, iar lucrurile trebuie schimbate.

”Era greu să marcăm, pentru că nu am câştigat dueluri. În zonele laterale nu au plecat pe spaţii, au jucat cu spatele. Am ajuns cu foarte puţini jucători în careu, a fost foarte greu să marcăm. Ne-au dominat clar.

E o situaţie pe care trebuie să o gestionăm. Cunosc bine totul, dar nu pot spune public. Mai avem 4 jocuri, trebuie să schimbăm ceva, atitudinea, concentrarea, să avem foame. În timpul jocului trebuie să avem mai multă personalitate.

Sunt total nemulţumit, nu am putut. După meciul de Cupă am fost supărat, puteam intra în prelungiri, dar am tratat superficial o fază. Acum nu pot să fiu supărat, nu am putut pur şi simplu. Am fost obosiţi fizic”