Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul
VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League
VIDEO | Sepsi - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ardelenii, obligaţi să câştige pentru a se apropia de lider VIDEO | Sepsi - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ardelenii, obligaţi să câştige pentru a se apropia de lider
Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!” Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!”
Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale

VIDEO ǀ E sărbătoare din nou la Sfântu Gheorghe. Sepsi, al doilea trofeu din istorie

Sepsi OSK Publicat de Daian Cutu pe 9 iul 2022

Supercupa României s-a încheiat cu victoria lui Sepsi OSK în faţa campioanei CFR Cluj. Covăsnenii s-au impus cu 2-1, după ce au fost conduşi din minutul 2.

Partida a început cum nu se putea mai prost pentru Sepsi, în minutul 2 Bălaşa respinge eronat o minge venită din out, iar Păun profită de oportunitatea pe care o are şi îl surprinde pe portarul Niczuly cu un şut la colţul scurt. Fără să ameninţe poarta apărată de Bălgrădean, Sepsi a avut un joc mai frumos, iar covăsnenii au fost răsplătiţi cu un gol, venit înainte de pauză. Cosmin Matei a marcat din câţiva metri şi a restabilit egalitatea.

A doua parte a fost dominată la început de Sepsi, care a intrat mai montată după pauză, dar CFR a avut mai multe ocazii în ultimele 20 de minute. Contrar cursului jocului, Sepsi a fost cea care a înscris, prin fostul jucător al feroviarilor, Mario Rondon, care a plonjat frumos la centrarea perfectă a lui Ştefănescu.

Echipa din Sf. Gheorghe a câştigat al doilea trofeu din istoria clubului. Jucătorii, staff-ul şi patronul au declanşat fiesta pe arena din Arad.