Ultima oră
Selecţionerul Capului Verde: ”Suntem o ţară mică, dar am demonstrat că nimic nu este imposibil” Selecţionerul Capului Verde: ”Suntem o ţară mică, dar am demonstrat că nimic nu este imposibil”
Joao Paulo, în extaz după calificarea Capului Verde în faza eliminatorie! Ce le-a transmis suporterilor FCSB-ului Joao Paulo, în extaz după calificarea Capului Verde în faza eliminatorie! Ce le-a transmis suporterilor FCSB-ului
David Kiki a rămas cu un mare regret după perioada petrecută la FCSB: „Sunt frustrat” David Kiki a rămas cu un mare regret după perioada petrecută la FCSB: „Sunt frustrat”
Transfer de Liga Campionilor! Universitatea Craiova a adus un atacant de la locul cinci din Portugalia Transfer de Liga Campionilor! Universitatea Craiova a adus un atacant de la locul cinci din Portugalia
Se cunosc 9 meciuri din şaisprezecimile Campionatului Mondial. Joao Paulo şi Capul Verde vor înfrunta Argentina Se cunosc 9 meciuri din şaisprezecimile Campionatului Mondial. Joao Paulo şi Capul Verde vor înfrunta Argentina
Decizie surprinzătoare cu privire la Lionel Messi. Ce se întâmplă cu starul Argentinei la meciul contra Iordaniei Decizie surprinzătoare cu privire la Lionel Messi. Ce se întâmplă cu starul Argentinei la meciul contra Iordaniei

VIDEO | ”E trist, dar ce să facem, asta ne e meserie”. Ioan Ovidiu rămâne optimist

U Cluj Publicat de Daian Cutu pe 26 mai 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38242/21606368/1/fc-universitatea-cluj-dinamo-bucuresti-superliga-superbet-play-out-04-05-2024-2.jpg

Universitatea Craiova a învins pe Universitatea Cluj, în urma loviturilor de departajare, şi va evolua în turul doi preliminar al Conference League. După prelungiri a fost 1-1.

Ioan Ovidiu Sabău a avut un discurs în note optimiste, după ce ardelenii au ratat Europa.

"Un joc bun, câteva ocazii importante, am fost destul curajoşi. Am avut încredere, posesia, puteam să încheiem meciul la acea ocazie imensă a lui Vali Gheorghe. Reuşim să egalăm în prelungiri şi după au urmat loviturile de departajare.

E trist, dar ce să facem, asta ne e meserie, încercăm să ne revenim. Dezamăgire mare, puteam să facem un lucru mare pentru noi, pentru club, să ne calificăm în cupele europene.

E o chestie de superstiţie, nu am vrut să mă uit la loviturile de departajare. Multe meciuri bune, calitative, părea că avem identitate ca joc, ca posesie. Am fost la un pas de play-off, am ratat această şanşă. Nu am reuşit. La fel, am ratat o finală de Cupă cu gol venit pe final”,
a declarat Sabău, după meci.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

U Cluj

Ultimele articole Toate articolele