Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie
Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători
Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul
A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB
Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat” Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat”
Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă" Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă"

VIDEO | Echilibrul domină după partidele tur de la Milano şi Eindhoven

Champions League Publicat pe 20 feb 2024

Partidele din ”optimile” UEFA Champions League se văd la Prima Sport! Meciurile Inter - Atletico şi PSV -  Dortmund vor avea loc marţi şi se văd pe Prima Sport 1, respectiv pe Prima Sport 2.

Inter - Atletico 1-0 (Arnautovic 79)

• Inter: Sommer – Pavard, De Vrij, Bastoni – Darmian, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco – Thuram, Martinez
  • Atletico: Oblak – Molina, Witsel, Gimenez, Hermoso, Lino – De Paul, Koke, Saul Niguez – Marcos Llorente, Griezmann

Minutul 90+5: Final de meci! Inter se impune pe final, cu scorul de 1-0, dar returul va fi unul dificil pentru formaţia lui Inzaghi.

Minutul 79: GOL INTER! Într-un final, Arnautovic marchează, asta după ce Oblak a scos şutul lui Lautaro Martinez!

Minutul 63: Ocazie monumentală ratată de Arnautovic!

Inter a terminat grupa de calificare, din care au mai făcut parte Real Sociedad, Benfica şi Salzburg, pe locul 2, cu 12 puncte, şi e lider autoritar în Serie A, la 9 puncte de urmăritoarea Juventus.

De cealaltă parte, Atletico Madrid este doar pe locul 4 în La Liga, dar a încheiat pe primul loc, cu 14 puncte, grupa E, din care au mai făcut parte Lazio, Feyenoord şi Celtic.

PSV -  Dortmund 1-1 (de Jong 56 / Malen 24)

• PSV: Benitez – Teze, Schouten, Boscagli, Dest – Tillman, Veerman, Saibari – Bakayoko, L. de Jong, Lozano
  • Dortmund: Kobel – Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen – Sabitzer, Reus, Emre Can -  Malen, Fullkrug, Sancho

Minutul 90+5: Final la Eindhoven! Se anunţă un retur de foc în Germania!

Minutul 56: GOL PSV! Luuk de Jong egalează de la punctul cu var.

Minutul 24: GOL DORTMUND! Malen deschide scorul împotriva fostei formaţii cu un gol superb!

PSV este liderul din Eredivisie, la 10 ”lungimi” de locul 2 şi a terminat grupa de calificare pe a doua poziţie, cu 9 puncte. Din grupa B au mai făcut parte Arsenal, Lens şi Sevilla.

De cealaltă parte, Dortmund a terminat ”grupa morţii”, cu PSG, AC Milan şi Newcastle, pe prima poziţie, cu 11 puncte. Nemţii nu o duc la fel de bine şi în campionat, unde se bat pentru locul 4 cu Leipzig.