Florin Manea aruncă bomba! Radu Drăguşin, OUT de la Tottenham? „Nu rămâne dacă nu joacă” Florin Manea aruncă bomba! Radu Drăguşin, OUT de la Tottenham? „Nu rămâne dacă nu joacă”
VIDEO | Scandări xenofobe în tribună la Farul – Sepsi. Meciul a fost întrerupt mai multe minute VIDEO | Scandări xenofobe în tribună la Farul – Sepsi. Meciul a fost întrerupt mai multe minute
Două finale pe aparate pentru junioarele tricolore, la CE de la Rimini Două finale pe aparate pentru junioarele tricolore, la CE de la Rimini
VIDEO | Farul - Sepsi 0-4, în direct la Prima Sport 1! Matei profită de o gafă de cascadorii râsului VIDEO | Farul - Sepsi 0-4, în direct la Prima Sport 1! Matei profită de o gafă de cascadorii râsului
VIDEO | CSO Voluntari - CSM Oradea 87-77. Ilfovenii împing semifinala Ligii Naţionale în meciul decisiv VIDEO | CSO Voluntari - CSM Oradea 87-77. Ilfovenii împing semifinala Ligii Naţionale în meciul decisiv
Trei oferte refuzate de Dani Coman! Clubul cu care se află în negocieri fostul preşedinte de la Hermannstadt | EXCLUSIV Trei oferte refuzate de Dani Coman! Clubul cu care se află în negocieri fostul preşedinte de la Hermannstadt | EXCLUSIV

VIDEO | ECHIPA LUI BOLONI, EGALATĂ ÎN PRELUNGIRI DE GENK. IANIS HAGI NU A BIFAT NICIUN MINUT LA CAMPIONI

Video Publicat pe 31 oct 2019

Genk şi Antwerp au terminat la egalitate, 2-2, într-un meci din etapa a 13-a a primei ligi belgiene. În direct pe Look Sport 2, atacantul echipei lui Boloni, camerunezul Didier Lamkel Ze a spart gheaţa în minutul 8, iar portughezul Ivo Rodrigues a majorat diferenţa, la două minute după pauză. La 0-2, Genk a jucat totul pe cartea atacaului.

Cu Hagi junior pe bancă tot meciul, gazdele au început cursa de urmărire şi au înscris prima dată prin Samata, în minutul 68. Antwerp a rămas în 10 din minutul 82, când autorul celui de-al doilea gol al oaspeţilor a fost eliminat pentru al doilea galben, iar Genk a profitat şi a smuls in extremis un punct, după ce Berge a egalat în minutul 90+6.

După această remiză, Antwerp este pe locul 5 cu 21 de puncte, în timp ce campioana Genk este de nerecunoscut şi se zbate abia pe poziţia a şaptea cu 20 de puncte. Lider este în acest moment Club Brugge cu 30 de puncte.