A doua medalie pentru Sabrina Maneca Voinea la europenele de gimnastică: argint în proba de sol! A doua medalie pentru Sabrina Maneca Voinea la europenele de gimnastică: argint în proba de sol!
Max Verstappen a câştigat şi cursa sprint de la Miami Max Verstappen a câştigat şi cursa sprint de la Miami
Partea la care Dinamo a excelat în acest sezon. Conducerea a făcut un adevărat miracol | EXCLUSIV Partea la care Dinamo a excelat în acest sezon. Conducerea a făcut un adevărat miracol | EXCLUSIV
Dinamo are un buget uluitor | EXCLUSIV Dinamo are un buget uluitor | EXCLUSIV
VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo 1-1, în direct la Prima Sport 1! Bani restabileşte egalitatea VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo 1-1, în direct la Prima Sport 1! Bani restabileşte egalitatea
Sabrina Voinea, medalie europeană de argint, în finala la bârnă Sabrina Voinea, medalie europeană de argint, în finala la bârnă

VIDEO | Edi Iordănescu nu o exclude pe Craiova din lupta pentru titlu. "Să treacă această etapă, lucrurile vor fi mai clare"

Superliga Publicat de Andrei Ionascu pe 9 mai 2021

Universitatea Craiova are două eşecuri consecutive în play-off-ul Ligii 1 şi poate ieşi din lupta pentru titlu în cazul unui nou paş greşit. Universitatea Craiova şi FC Botoşani se înfruntă astăzi, de la ora 19:00, pe arena ‘Ion Oblemenco’, în direct pe Look Sport+, în etapa a 7-a din play-off. Antrenorul echipei CFR Cluj, Edi Iordănescu, a declarat că această rundă este decisivă pentru şansele Craiovei la titlu.

Craiova le-a învins pe CFR Cluj (2-1) şi FCSB (2-0), apoi a pierdut cu Clinceni (0-1) şi Sepsi (0-2).

‘Alb-albaştrii’ sunt la 8 puncte de liderul play-off-ului, CFR Cluj.

"Craiova a arătat că este extrem de imprevizibilă. La un moment dat, toată lumea o dădea afară din cursă. Eu am spus că trebuie să avem răbdare, pentru că e o echipă care are potenţial. A avut o reacţie extraordinară, a câştigat aici la noi, dar e adevărat... şi cu multă şansă, apoi a învins FCSB. Ulterior, toată lumea care o vedea ieşită din cursă o plasa ca favorită. După care iar a avut o cădere, nu-mi permit să o comentez. Acum matematic sunt acolo, se luptă, sunt sigur că nu cedează şi asta îi face periculos. Să treacă această etapă, să vedem ce facem şi noi, după care este posibil să fie lucrurile puţin mai clare", a spus Edi Iordănescu.