”Noi am forţat, dar nu am avut luciditate”. Florin Maxim, foarte dezamăgit de eşecul contra promovatei Unirea Slobozia ”Noi am forţat, dar nu am avut luciditate”. Florin Maxim, foarte dezamăgit de eşecul contra promovatei Unirea Slobozia
Dezvăluiri din vestiarul de la Botoşani | VIDEO EXCLUSIV Dezvăluiri din vestiarul de la Botoşani | VIDEO EXCLUSIV
Atacantul din play-out ce a impresionat! E unul din cei mai buni jucători aduşi în iarnă | VIDEO EXCLUSIV Atacantul din play-out ce a impresionat! E unul din cei mai buni jucători aduşi în iarnă | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Bogdan Andone, aproape de un miracol la Botoşani. ”Luni de zile am jucat cu sabia deasupra capului” VIDEO | Bogdan Andone, aproape de un miracol la Botoşani. ”Luni de zile am jucat cu sabia deasupra capului”
VIDEO | ”Nu cred că rezultatul este echitabil”. Florin Pîrvu are emoţii în ultima etapă VIDEO | ”Nu cred că rezultatul este echitabil”. Florin Pîrvu are emoţii în ultima etapă
VIDEO | Arsenal - Bournemouth 3-0. ”Tunarii” visează la titlu în Premier League! VIDEO | Arsenal - Bournemouth 3-0. ”Tunarii” visează la titlu în Premier League!

VIDEO | Edi Iordănescu şi Toni Petrea, în conflict! "De ce urli atât?" / "Vezi-ţi de treaba ta! Respectă-mă" Antrenorii au primit cartonaşul galben

CFR Cluj Publicat de Andrei Ionascu pe 15 apr 2021

Momente tensionate în prima repriză a meciului CFR Cluj - FCSB, în Supercupa României, în direct pe Look Sport+. Cei doi antrenori, Edi Iordănescu şi Toni Petrea, au intrat în conflict şi au primit cartonaşul galben din partea arbitrului Radu Petrescu.

Faza s-a petrecut în minutul 31, după ce CFR Cluj a cerut penalty la un duel în careul „roş-albaştrilor”, între Gabriel Debeljuh şi Ovidiu Popescu. Arbitrul Radu Petrescu a considerat că nu a fost vorba despre un fault şi i-a dat cartonaş galben atacantului croat, pentru simulare.

Foarte nemulţumit, Edi Iordănescu a început să protesteze, să gesticuleze pe bancă. În acel moment, Toni Petrea i-a reproşat lui Edi Iordănescu faptul că ţipă prea mult către arbitrul partidei.

Iată schimbul de replici între cei doi antrenori:

Petrea: “Ce urli atât? Faci prea mult scandal”

Iordănescu: “Toni, nu am vorbit cu tine. Respectă-mă! Vezi-ţi de treaba ta! Gata, Toni, lasă gura, că nu ţi-am zis nimic”

CFR Cluj şi FCSB sunt la egalitate, scor 0-0, în repriza a doua. Meciul e în direct pe Look Sport+.