Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
VIDEO | Farul - CFR Cluj 3-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Grameni, gol de generic VIDEO | Farul - CFR Cluj 3-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Grameni, gol de generic
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri

VIDEO | Edin Dzeko s-a "încălzit" pentru meciul cu România. Bosniacul, gol "de atacant" în poarta Viktoriei Plzen

Champions League Publicat pe 13 sep 2022

Veteranul Edin Dzeko (36 de ani) e primul marcator al serii de marţi în Liga Campionilor. Atacantul bosniac a deschis scorul în minutul 20 al partidei Viktoria Plzen - Inter, transmisă în direct de Prima Sport 2 de la ora 19:45.

Privit cu încredere de Simone Inzaghi, care l-a trimis în linia de atac în locul lui Lautaro Martinez, alături de Joaquin Correa, Dzeko a făcut ce ştie mai bine şi a avut nevoie de foarte puţin timp şi spaţiu la dispoziţie pentru a-şi arăta clasa. După o minge lungă preluată de Gosens, Correa l-a servit perfect, iar viitorul adversar al României în Liga Naţiunilor nu a stat pe gânduri: a şutat din prima cu dreptul, la colţul lung, a imprimat mingii efectul perfect, iar portarul Stanek a plonjat degeaba în încercarea de a opri execuţia perfectă.

Pentru Dzeko, reuşita în poarta Viktoriei Plzen e a doua sezonului, după ce mai punctase în înfrângerea din derby-ul cu AC Milan, 2-3.

Edin Dzeko va conduce din postura de căpitan naţionala Bosniei în meciul de pe 26 septembrie, de pe Giuleşti, ultimul al grupei din Liga Naţiunilor.