Ultima oră
Maroc - Haiti 4-2. Africanii s-au calificat în ”16-imi”, după un duel spectaculos Maroc - Haiti 4-2. Africanii s-au calificat în ”16-imi”, după un duel spectaculos
Scoţia - Brazilia 0-3. Neymar a revenit pe teren! ”Selecao” câştigă grupa Scoţia - Brazilia 0-3. Neymar a revenit pe teren! ”Selecao” câştigă grupa
Elveţia – Canada 2-1. Cele două ţări ”merg la braţ” în faza următoare Elveţia – Canada 2-1. Cele două ţări ”merg la braţ” în faza următoare
Bosnia - Qatar 3-1. Lukic a rămas pe bancă şi are şanse mari să se califice mai departe Bosnia - Qatar 3-1. Lukic a rămas pe bancă şi are şanse mari să se califice mai departe
Iranul acuză autorităţile americane că au întârziat delegaţia Iranul acuză autorităţile americane că au întârziat delegaţia
Dirk Kuyt e noul antrenor secund al celor de la Fenerbahce Dirk Kuyt e noul antrenor secund al celor de la Fenerbahce

VIDEO | Elvir Koljic a spart gheaţa la Rapid! Ce a spus despre derby-ul cu FCSB: „S-a întâmplat ce s-a întâmplat”

Rapid Publicat de Prima Sport pe 24 feb 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Rapid a învins luni seara, în deplasare, scor 3-1, formaţia Farul Constanţa, în ultimul meci al etapei a 28-a din Superligă.

 

 

Rapid a luptat la Ovidiu să-şi asigure locul de play-off şi elevii lui Şumudică au deschis scorul în minutul 8, prin Alex Dobre. Alibec a egalat în minutul 17, iar giuleştenii au răspuns prin bara lui Koljic, din minutul 27, pentru ca acelaşi Koljic să îi readucă pe oaspeţi în avantaj cu golul din minutul 40.

La puţin timp după reluare, minutul 52, Radaslavescu a ratat o ocazie mare de gol, iar Rapid a primit penalti pentru un henţ al lui Sîrbu, transformat de Petrila în minutul 69. Petrila a fost aproape de gol în minutul 78, când a trimis în bară şi Rapid s-a impus la Ovidiu cu 3-1. Rapid are 40 de puncte, este pe locul 6 şi are prima şansă de a merge în play-off. Farul ocupă poziţia a 10-a, cu 34 de puncte.

Elvir Koljic a marcat primul său gol în tricoul Rapidului de când a fost adus de la Universitatea Craiova şi s-a declarat bucuros de rezultatul final. Atacantul a vorbit şi despre derby-ul cu FCSB, echipă la care a fost la un pas să ajungă înainte să semneze cu trupa de sub Podul Grant.

”Sunt fericit că am reuşit să câştigăm în deplasare. Cum am spus, se întâmplă să ratezi, dar important e să ai încredere în tine şi golul vine cu siguranţă. Se întâmplă, nici nu m-am gândit. Prima oară am văzut că mingea se duce în poartă, dar s-a dus în bară, dar de asta e frumos fotbalul. Sunt bucuros că apoi am marcat şi am reuşit să câştigăm.

Ce e mai greu pentru un atacant când schimbă echipa este să spargă gheaţa, dar aici sunt jucători buni care creează ocazii. Sper să marchez şi să îmi ajut echipa cât mai mult. Meciul cu FCSB nu este special, nu are de ce, pentru că eu nu am nimic cu ei, s-a întâmplat ce s-a întâmplat, nici eu nu ştiu detalii. Sper să jucăm cum am jucat astăzi, să marcăm şi să aducem bucurie în Giuleşti”, a spus Elvir Koljic.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele