Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo

VIDEO ǀ Empoli a învins pe Cremonese cu 2-0! Bara i-a refuzat lui Răzvan Marin un eurogol

Serie A Publicat pe 12 nov 2022

Empoli a câştigat vineri, pe teren propriu, scor 2-0, meciul disputat în compania formaţiei Cremonese, transmis de către Prima Sport PPV1 (PrimaPlay.ro & reţeaua Vodafone), în cadrul etapei a 15-a din Serie A.

Nicolo Cambiaghi a deschis scorul în minutul 46 pentru gazde, la care Răzvan Marin a jucat din minutul 66, când l-a înlocuit pe Alberto Grassi. Al doilea gol a venit în minutul 88 şi a fost înscris de Fabiano Parisi.

Răzvan Marin a fost aproape de un eurogol, în minutul 81, când şutul său din afara careului a lovit stâlpul stâng al porţii grupării Cremonese.

La Cremonese, Ionuţ Radu şi Vlad Chiricheş, fiind accidentaţi, nu au fost convocaţi.

Empoli este pe locul 12 în Serie A, cu 17 puncte. Cremonese se află pe locul 18, cu 7 puncte.