La asta nu se aştepta nimeni! Cine ar putea ajunge pe banca Farului îsn cazul în care Gică Hagi va prelua echipa naţională La asta nu se aştepta nimeni! Cine ar putea ajunge pe banca Farului îsn cazul în care Gică Hagi va prelua echipa naţională
JO, gimnastică artistică | Andrei Muntean a coborât pe locul 11, necalificant în finală la paralele

Edi Iordănescu, distrus de Marian Iancu: ”Rezultatele lui au fost de conjunctură!”. Cine ar trebui să fie noul selecţioner: ”Este vorba despre el!”

Ultimele informaţii despre transferul lui Sava la Udinese Ultimele informaţii despre transferul lui Sava la Udinese
Reacţie tranşantă a presei din Israel după ce Gigi Becali l-a făcut praf pe Chiricheş: „Traversează o criză” Reacţie tranşantă a presei din Israel după ce Gigi Becali l-a făcut praf pe Chiricheş: „Traversează o criză”
Anunţul momentului în fotbalul românesc! Gică Hagi a luat decizia finală cu privire la postul de selecţioner Anunţul momentului în fotbalul românesc! Gică Hagi a luat decizia finală cu privire la postul de selecţioner

VIDEO | Empoli - Napoli 1-0. Răzvan Marin a fost lăsat pe bancă la succesul contra campioanei

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 20 apr 2024

Empoli a învins pe teren propriu, scor 1-0, echipa campioană a Italiei, Napoli, într-un meci al etapei a 33-a din Serie A.

Gazdele au deschis scorul încă din minutul 4, prin Alberto Cerri, şi au ratat prin Cambiaghi, în minutul 35, când jucătorul lui Empoli nu a reuşit să şuteze pe poartă la o fază periculoasă. Napoli, care nu s-a văzut aproape deloc în atac pe parcursul primei părţi, a ripostat în repriza secundă, dar nu a avut forţa să egaleze, deşi pe teren s-au aflat Osimhen, Kvaratskhelia şi Zielinski. Empoli s-a impus cu 1-0 într-un meci în care Răzvan Marin a rămas pe bancă, rezervă neutilizată.

În clasamentul Serie A, Empoli se află pe locul 15, cu 31 de puncte, iar Napoli ocupă poziţia a opta, cu 49 de puncte.