VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka
Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”

VIDEO | Empoli - Napoli 1-0. Răzvan Marin a fost lăsat pe bancă la succesul contra campioanei

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 20 apr 2024

Empoli a învins pe teren propriu, scor 1-0, echipa campioană a Italiei, Napoli, într-un meci al etapei a 33-a din Serie A.

Gazdele au deschis scorul încă din minutul 4, prin Alberto Cerri, şi au ratat prin Cambiaghi, în minutul 35, când jucătorul lui Empoli nu a reuşit să şuteze pe poartă la o fază periculoasă. Napoli, care nu s-a văzut aproape deloc în atac pe parcursul primei părţi, a ripostat în repriza secundă, dar nu a avut forţa să egaleze, deşi pe teren s-au aflat Osimhen, Kvaratskhelia şi Zielinski. Empoli s-a impus cu 1-0 într-un meci în care Răzvan Marin a rămas pe bancă, rezervă neutilizată.

În clasamentul Serie A, Empoli se află pe locul 15, cu 31 de puncte, iar Napoli ocupă poziţia a opta, cu 49 de puncte.