Elias Charambous, anunţ de ultim moment despre accidentarea lui Florinel Coman! Cât va lipsi golgheterul Superligii
Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale
 Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei” Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei”
FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

VIDEO | Erik Lincar a produs surpriza primei etape din Superliga. "În general, îmi place fotbalul curajos”

U Cluj Publicat de Daian Cutu pe 18 iul 2022

FCSB a început cu stângul sezonul 2022/2023 al Superligii. Vicecampioana a remizat cu U Cluj, scor 1-1, în direct la Prima Sport 1, într-un meci în care a fost condusă la pauză şi în care a revenit în repriza a doua graţie unui penalty transformat de Florin Tănase.

Erik Lincar a avut un discurs echilibrat la finalul partidei şi a explicat omogenitatea este o armă importantă a echipei sale. Universitatea Cluj a avut pe teren din primul minut 9 jucători care au evoluat cu Dinamo, în barajul de promovare.

"În general, îmi place fotbalul curajos. Am avut şi experienţa cu Dinamo, am folosit nouă jucători din acel meci. Ne-am descurcat destul de bine. Îmi pare rău că n-am putut marca mai multe goluri. Îmi pare rău de greşeala de la penalty, dar asta e. E tânăr, învaţă. E jumătate de punct. Ne aşteaptă un joc complicat cu Craiova. Pentru mine e important să am un reper. Trebuie să luptăm în continuare şi să câştigăm cât mai multe puncte.

Nu vreau să intru în detalii. Cred că astăzi a fost în avantajul nostru şi lipsa lui Radunovic. Am încercat să profităm, îmi felicit jucătorii pentru efort. Am spus că va trebui să alergăm foarte mult. Şi cred că şi de aia am şi reuşit acest rezultat.

E foarte greu, nu mă aşteptam să ai aşa emoţii. Sunt moment când ai vrea să fii avantajat de VAR. Ajută acest lucru, doar că noi pe bancă trăim cu mari emoţii aceste momente. E un lucru benefic.

Cu siguranţă schimbări, am adus jucători de valoare. Mă aştept ca şi jucătorii să înţeleagă cu exactitate ce îmi doressc de la ei. Astăzi am preferat să merg pe omogenintate",