Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale
 Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei” Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei”
FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting

VIDEO | Eşec pentru Dortmund la Freiburg, în etapa a doua din Bundesliga. Zi nefastă pentru Haaland

Bundesliga Publicat de Andrei Ionascu pe 21 aug 2021

Borussia Dortmund a pierdut meciul din deplasare cu Freiburg, scor 1-2, în etapa a doua din Bundesliga. Norvegianul Erling Haaland a prins o zi slabă şi nu şi-a creat ocazii importante de gol.

Dortmund a avut o posesie a mingii de 69%, dar a trimis doar două şuturi pe poartă.

Vincenzo Grifo a deschis scorul în minutul 6, iar Roland Sallai a dublat avantajul gazdelor în minutul 53.

Dortmund a înscris în minutul 59, după autogolul lui Yannik Keitel.

Borussia Dortmund rămâne cu trei puncte în clasament, în timp ce Freiburg are patru puncte în două meciuri.