VIDEO | Sepsi - FCSB 2-2. Lupta la titlu se mai prelungeşte VIDEO | Sepsi - FCSB 2-2. Lupta la titlu se mai prelungeşte
VIDEO | Lorient - PSG 1-4. Mbappe şi Dembele au reuşit câte ”o dublă” VIDEO | Lorient - PSG 1-4. Mbappe şi Dembele au reuşit câte ”o dublă”
”M-au angajat pentru a prinde play-off-ul şi s-au pricopsit cu o promovare”. Adrian Mihalcea a reuşit un miracol la Slobozia ”M-au angajat pentru a prinde play-off-ul şi s-au pricopsit cu o promovare”. Adrian Mihalcea a reuşit un miracol la Slobozia
”Mergem mai departe cu aceeaşi energie”. Mandat cu foarte multe probleme pentru Lobonţ la Rapid ”Mergem mai departe cu aceeaşi energie”. Mandat cu foarte multe probleme pentru Lobonţ la Rapid
"Se vorbeşte mai mult despre Rapid, despre CFR! Să nu uitaţi". Oficialul Farului a intrat în direct şi s-a dezlănţuit | VIDEO EXCLUSIV "Se vorbeşte mai mult despre Rapid, despre CFR! Să nu uitaţi". Oficialul Farului a intrat în direct şi s-a dezlănţuit | VIDEO EXCLUSIV
Un adolescent francez, arestat cu privire la un plan de atentat la La Défense în timpul Jocurilor Olimpice Un adolescent francez, arestat cu privire la un plan de atentat la La Défense în timpul Jocurilor Olimpice

VIDEO ǀ ”Eu zic că avem un lot foarte bun”. Toni Petrea aduce prima victorie Chindiei în campionat, după aproape 5 luni

Chindia Târgoviște Publicat de Daian Cutu pe 3 oct 2022

Chindia Târgovişte a produs surpriza şi a învins-o pe Rapid, cu scorul de 2-1. Este prima victorie stagională a echipei antrenate de Toni Petrea în actuala stagiuen de Superliga.

În prima repriză, arbitrul Lucian Rusandu a anulat două goluri în urma analizei VAR: în minutul 19 golul rapidistului Albu pentru offside şi în minutul 33 al târgovişteanului Popadiuc, pentru un motiv similar.

Toni Petrea a explicat că le-a insuflat elevilor săi ideea că trebuie să câştige. Cei de la Chindia au bifat ultima victorie în campionat pe data de 13 mai.

”E important că am debutat cu o victorie (n.r. prima partidă la Chindia în Superliga). Am suferit în repriza a doua, dar chiar şi aşa am reuşit să marcăm. Cred că prima repriză ne-a aparţinut în totalitate. Mă bucură faptul că jucătorii au stat foarte bine, au luptat până la ultima picătură. Consider că am meritat această victorie. Eu îmi văd de treabă, sunt la Chindia acum, vreau să ne salvăm de la retrogradare.

Eu la fiecare joc încerc să le transmit jucătorilor să intre cu gândul la victorie. Acum este fotbal niciodată nu ştim ce se întâmplă, dar azi îi felicit pentru cum s-au prezentat. Eu zic că avem un lot foarte bun”,