Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi
Vestea momentul în fotbalul românesc! Internaţionalul român, direct la un grand din Bundesliga: ”Oferta a fost este pe masă!”

VIDEO | Eugen Neagoe, dezamăgit că jucătorii săi ratează prea mult. ”Fotbalul este nedrept”

CS Universitatea Craiova Publicat de Daian Cutu pe 14 mai 2023

Universitatea Craiova a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Farul Constanţa. într-un meci al etapei a 8-a din play-off-ul Superligii. Alibec a ratat un penalty şi a fost eliminat cu roşu direct în ultimul minut al primei reprize.

Eugen Neagoe este dezamăgit că elevii săi nu au reuşit să câştige, în ciuda numeroaselor ocazii avute.

”Fotbalul este nedrept şi pentru noi este al treilea meci la rând când ne dominăm adversarul. L-am felicitat pe Hagi pentru munca pe care o face, dar în această seară i-am dominat de la un capăt la altul. Acel gol stupid, greşeala noastră, dar trebuia să întoarcem jocul.

Iar portarul e omul meciului... Am făcut portarii echipelor adverse, toţi trebuie să meargă la echipele naţionale, i-am făcut deja mari. Nu mai îmi arde nici de glumă acum. Să domini aşa echipa... Sunt dezamăgit de rezultat.

Băieţii s-au schimbat, dar facem greşeli în continuare. Cred că suntem echipa cu cele mai multe ocazii create, posesie”,
a explicat Neagoe, la flash-interviuri.

Farul este lider cu 47 de puncte, urmată în clasament de FCSB, care are 43 de puncte. Universitatea Craiova este pe locul 4, cu 37 de puncte.