Ultima oră
Rotaru sparge banca şi îl aduce la Universitatea Craiova pe ”cel mai valoros jucător din campionat” Rotaru sparge banca şi îl aduce la Universitatea Craiova pe ”cel mai valoros jucător din campionat”
Neluţu Varga anunţă schimbări la CFR: "Renunţăm la doi jucători, nu mai fac faţă! Aducem din Uruguay şi Portugalia" | EXCLUSIV Neluţu Varga anunţă schimbări la CFR: "Renunţăm la doi jucători, nu mai fac faţă! Aducem din Uruguay şi Portugalia" | EXCLUSIV
FCSB, tot mai aproape de transferul verii: ”Din informaţiile mele, Drăguş i-a spus DA lui Becali”

FCSB, tot mai aproape de transferul verii: ”Din informaţiile mele, Drăguş i-a spus DA lui Becali”
La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale! La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale!
Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB
Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit” Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit”

VIDEO | Eugen Neagoe taie şi spânzură după eşecul cu Rapid. „N-au profitat de şansa pe care au avut-o şi nu vor mai avea alta”

Gloria Buzău Publicat pe 16 dec 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Eugen Neagoe a fost nemulţumit de jocul echipei sale şi a făcut un anunţ referitor la jucătorii care l-au dezamăgit.

 

 

  • PrimaPlay te trimite la o finală UEFA! Abonează-te pe 6 sau 12 luni şi eşti automat înscris în tragerea la sorţi! Alege abonamentul pe 12 luni şi primeşti 3 luni BONUS! Mai multe detalii găsiţi pe acest link.

Rapid a învins luni seara, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Gloria Buzău, în ultimul meci al etapei a 20-a din Superligă.

Antrenorul buzoienilor a fost dezamăgit de prestaţia anumitor jucători, mai ales în prima repriză, şi a anunţat că va ţine cont de ceea ce s-a întâmplat în înfrângerea cu Rapid.

„După prima repriză, nu putem emite pretenţii, pentru că am jucat foarte slab. Am fost nevoit să fac foarte multe schimbări. Sunt dezamăgit de unii jucători, pentru că au avut o şansă pe care nu o să o mai aibă, să joace în Giuleşti, pe un gazon foarte bun.

N-au profitat de şansa pe care au avut-o şi nu vor mai avea alta. La fotbal e concurenţă mare şi trebuie să profite de şansele pe care le au. Anumiţi jucători nu au profitat şi am pierdut jocul.

În repriza a doua am echilibrat, am controlat, am avut o posesie, dar nu am reuşit să marcăm. Ăsta este fotbalul. Au fost greşeli foarte mari, am fost nevoit să fac anumite schimbări.

Eu am vorbit de peste o lună cu oamenii care conduc destinele clubului, dar, nicio reacţie. Chiar nu ştiu ce se va întâmpla în continuare, dacă oamenii care conduc acest club se vor hotărî să facă ce trebuie sau nu.

Eu îmi voi face meseria, fac tot ce depinde de mine să rămânem în prima ligă. Nu suntem departe în acest moment, suntem destul de aproape, Botoşaniul are două puncte în faţa noastră.

Nu e nimic pierdut în acest moment. Dacă oamenii care conduc clubul se hotărăsc să mergem pe drumul corect, bine. Eu îmi doresc să ajut această echipă să rămână în prima ligă”, a declarat Eugen Neagoe.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Gloria Buzău

Ultimele articole Toate articolele