Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi
Vestea momentul în fotbalul românesc! Internaţionalul român, direct la un grand din Bundesliga: ”Oferta a fost este pe masă!”

VIDEO ǀ Eurogolul lui Boulaye Dia amână sărbătoarea la Napoli

Serie A Publicat pe 30 apr 2023

Napoli – Salernitana, meci contând pentru etapa a 32-a din Serie A, transmis în direct de către Prima Sport 4, s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Mathias Olivera a deschis scorul pentru gazde, în minutul 62, printr-o lovitură de cap în urma centrării expediate din corner de către Raspadori.

Boulaye Dia a adus egalarea pentru oaspeţi, în minutul 84, după ce a finalizat la colţul lung o acţiune individuală pornită din flancul drept al ofensivei echipei sale.

Sărbătoarea câştigării campionatului se amână pentru Napoli în urma acestui rezultat. Gazdele aveau nevoie de o victorie pentru a-şi impune supremaţia pentru a treia oară în istorie în Serie A, după ce Lazio a cedat cu 3-1 pe terenul lui Inter.

Lidera Napoli adună 79 de puncte şi are un avans de 18 ”lungimi” faţă de Lazio, ocupanta locului secund, cu 6 etape înainte de finalul sezonului.

Salernitana acumulează 34 de puncte şi se poziţionează pe 14 în ierarhia primului eşalon italian.

Rezultate înregistrate duminică, în etapa a 32-a din Serie A:

• Inter Milano – Lazio 3-1 (Lautaro Martinez 77’, 90’, Gosens 83’ / Anderson 30’);
  • Cremonese – Verona 1-1 (Okereke 9’ / Verdi 75’); Chiricheş a fost rezervă neutilizată la Cremonese;
  • Napoli – Salernitana 1-1 (Mathias Olivera 62’ / Boulaye Dia 84’);
  • Sassuolo – Empoli 2-1 (Berardi 82’, 90’+7 / Cambiaghi 11’); Răzvan Marin a fost integralist pentru Empoli.

Sursa foto: Profimedia