VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină
NEWS ALERT | Revenire de senzaţie la Barcelona? Anunţul presei din Spania NEWS ALERT | Revenire de senzaţie la Barcelona? Anunţul presei din Spania
I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman
Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele

VIDEO EXCLUSIV | ”De unde a început declinul Petrolului?”. Concluzie dură după meciul cu FCSB: ”A plecat şi au început să primească multe goluri. Mai bine îl păstrau pe el, decât pe Budescu!”

Petrolul Ploiești Publicat pe 2 mar 2023

Echipa bucureşteană FCSB a învins joi, pe teren propriu, fomaţia Petrolul Ploieşti, scor 4-1, în ultimul meci al etapei a 28-a din Superligă.

A fost un start lansat pe Arena Naţională, cu două goluri marcate în primele zece minute. Mai întâi a deschis scorul Şut, în minutul 5, însă oaspeţii au egalat în minutul 9, când a înscris Mathaus.

Din acel moment, FCSB a trecut la conducerea meciului şi în minutul 27, arbitrul Ionuţ Coza a dictat penalti la faultul în careu al lui Borţa asupra lui Olaru. A transformat Compagno pentru 2-1.

Atacantul italian de la FCSB avea să facă dubla în minutul 57, punând pe tabelă scorul de 3-1, iar ultimul gol al întâlnirii a fost opera lui Edjouma, care a înscris din foarfecă în minutul 87.

Petrolul s-a luptat pentru play-off la un moment dat, dar totul s-a schimbat după ce au apărut problemele financiare. Echipa se află pe locul 8 în clasament, cu 33 de puncte.

De la echipă, a plecat cu scandal Gabi Tamaş, iar Răzvan Pleşca susţine că din acel moment, echipa prahoveană a început să primească mai multe goluri. El spune că Petrolul avea mai multă nevoie de fundaşul experimentat, decât de Budescu.

”A plecat şi au început să primească multe goluri. Mai bine îl păstrau pe el, decât pe Popescu!”

”În schimb, Petrolul, uite câte goluri au de când a plecat Tamaş. Eu cred că aveau mai multă nevoie de Tamaş, decât de Budescu!”, a spus Răzvan Pleşca, la Prima Sport.

Gabi Tamaş a semnat în această iarnă cu cei de la Concordia Chiajna.