Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale
Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice
Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League
Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!” Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!”
„Îi face un mare rău băiatului pentru că îl tot laudă. Exagerează prea mult!” . Gică Hagi, taxat de fostul mare fotbalist al Stelei „Îi face un mare rău băiatului pentru că îl tot laudă. Exagerează prea mult!” . Gică Hagi, taxat de fostul mare fotbalist al Stelei

VIDEO EXCLUSIV | Florin Răducioiu a luat foc după cartonaşul roşu neacordat CFR-ului: ”Trebuie să vă faceţi treaba, domnilor arbitri!”

CFR Cluj Publicat pe 23 oct 2022

Meciul dintre Universitatea Cluj şi CFR Cluj a fost decis în favoarea campioanei României, scor 2-1. Florin Răducioiu a analizat partida în emisiunea Fotbal Show, de pe Prima Sport 1, şi a remarcat, printre altele, o fază petrecută în minutul 70, atunci când Yeboah a avut o intervenţie dură la mijlocul terenului. Arbitrul a arătat doar cartonaşul galben, deşi faza era de roşu în opinia fostului mare internaţional.

Florin Răducioiu nu înţelege de ce nu a intervenit VAR-ul, dacă arbitrul nu a dat roşu, ci doar galben. Specialistul Prima Sport a cerut public ca oamenii din camera VAR să fie mai atenţi la astfel de momente, mai ales la cele atât de evidente.

Pe bună dreptate, aici e cartonaş roşu! Fără discuţii! Arbitrul e aproape, dar nu dă cartonaş roşu, doar galben. Nu ştiu de ce nu s-a dat roşu cu VAR. Trebuie să vă faceţi treaba, domnilor arbitri! Dovadă mai clară decât asta, nu se poate! Indiscutabil e cartonaş roşu!

Nu ştiu ce s-ar fi întâmplat mai departe, dar CFR ar fi suferit mult mai mult”, a declarat Florin Răducioiu în emisiunea Fotbal Show, de pe Prima Sport 1.

CFR, 2-1 cu U. Cluj

CFR Cluj a câştigat duminică, în deplasare, meciul cu Universitatea Cluj, scor 2-1, în etapa a 15-a din Superligă. Toate cele trei goluri au fost marcate din lovituri de la 11 metri.

Startul meciului de pe Cluj Arena a fost întârziat cinci minute din cauza faptului că suporterii Universităţii au folosit torţe şi fumigene. CFR a marcat din două lovituri de la 11 metri. Prima a fost transformată de Deac, în minutul 25, iar a doua de Malele în minutul 60. Romario Pires a marcat şi el din penalti, pentru Universitatea, în minutul 90+2, stabilind scorul final.

• U CLUJ: Iliev - Vlădoiu, Piţian, Fl. Ilie (Remacle 71), Ispas – Simion (Bic 62), Pires, I. Filip - Horşia (Haită 63), L. Fulop, Thiam (46 Ad. Bălan). ANTRENOR: Eugen Neagoe
  • CFR CLUJ: Scuffet - Cr. Manea, Kolinger, Yuri, Camora – Boateng (Braun 87), Muhar, Deac (Cvek 69) – Petrila (Petrila 87), Yeboah (Roger 79), Malele (Birligea 69). ANTRENOR: Dan Petrescu