Mihai Rotaru s-a dezlănţuit după egalul cu Farul: ”În Bănie, i se spune «Hoţegan»”

Mitriţă, la echipă naţională? ”Ar fi bun, chiar dacă nu ar juca titular!” | VIDEO EXCLUSIV Mitriţă, la echipă naţională? ”Ar fi bun, chiar dacă nu ar juca titular!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Aston Villa - Liverpool 3-3. ”CormoraniI” au avut două goluri avans până pe final VIDEO | Aston Villa - Liverpool 3-3. ”CormoraniI” au avut două goluri avans până pe final
VIDEO | Barcelona - Real Sociedad 2-0. Catalanii revin pe locul secund în La Liga VIDEO | Barcelona - Real Sociedad 2-0. Catalanii revin pe locul secund în La Liga
Irina Begu, eliminată de Danielle Collins, în optimi la Roma. Românca a luat doar 3 game-uri Irina Begu, eliminată de Danielle Collins, în optimi la Roma. Românca a luat doar 3 game-uri
VIDEO | Gică Hagi vrea să ia măsuri drastice! ”A fost frumos la Farul, s-a plătit bine” VIDEO | Gică Hagi vrea să ia măsuri drastice! ”A fost frumos la Farul, s-a plătit bine”

VIDEO EXCLUSIV ǀ Florin Răducioiu spune lucrurilor pe nume după Kosovo – România: ”Dezastru! Nu putem emite pretenţii pentru locul doi”

Echipa nationala Publicat pe 17 iun 2023

Florin Răducioiu nu a avut milă de elevii lui Edward Iordănescu după remiza albă înregistrată de aceştia în Kosovo.

Analistul Prima Sport a spus tranşant că România nu merita să obţină nici măcar un punct la Priştina, deoarece adversara ”tricolorilor” le-a fost superioară aproape din toate punctele de vedere.

Adevărul crud, evidenţiat de Răducioiu

Fostul mare internaţional român a ajuns la concluzia că naţionala nu poate emite pretenţii nici măcar la calificarea de pe locul 2 după prestaţia dezastruoasă din a doua parte a jocului.

Răducioiu s-a arătat foarte dezamăgit în special de jucătorii din atac: Dennis Man, Florinel Coman şi George Puşcaş.

”Eu, într-adevăr, am spus egal. Am crezut că se vor înscrie goluri, nu s-au înscris. Aş spune <<mulţumim Muriqi!>>, pentru că am reuşit să scăpăm bazma curată din acest meci. A ratat incredibil după o fază frumos creată de acest Zhegrova, care a marcat şi acel gol, anulat, n-am înţeles de ce. O fază superbă de gol creată de acest jucător, idolul suporterilor de acolo.

Un meci în care, sincer, nu meritam să terminăm la egalitate. Echipa din Kosovo a fost superioară, mai ales în repriza a doua, din aproape toate punctele de vedere: fizic, tactic, tehnic, al voinţei de luptă şi doar imprecizia, mai ales a lui Muriqi, în aceste ultime minute a făcut să nu ne întoarcem fără nici măcar un punct din Kosovo.

Repet, o echipă a României care nu a arătat aproape nimic. O echipă a României care a fost depăşită la capitolul viteză după părerea mea, la capitolul voinţă, o echipă disperată în a doua repriză, mai ales. Într-adevăr, se părea că de la un moment la altul cei din Kosovo puteau înscrie.

Dar, repet, nu putem emite pretenţii de a ne lupta pentru locul doi, mai ales după această repriză a doua dezastruoasă. Sunt foarte dezamăgit! Mă aşteptam un pic mai mult şi din punct de vedere individual de la Man, la Coman, de cei care au intrat. De Puşcaş nu mai spun.

Am fost norocoşi! Luăm acest punct care va cântări, probabil, mult în balanţa calificării. Uşor, uşor, nu cred că mai stăm la mâna noastră pentru că Israelul câştigă şi această echipă din Kosovo, pe care o cunoşteam, o să vedeţi că nu o să fie deloc simplu la Bucureşti în meciul retur!”, a declarat Florin Răducioiu în exclusivitate pentru Prima Sport.

Echipa naţională a României a remizat, vineri seară, în deplasare, scor 0-0, cu selecţionata din Kosovo, în Grupa I de calificare la Campionatul European din 2024. Meciul s-a disputat chiar în ziua în care selecţionerul Edward Iordănescu a împlinit 45 de ani.

Grupa echipei naţionale arată în felul următor: Locul 1 – Elveţia, 9 puncte; Locul 2 – România, 7 puncte; Locul 3 – Israel, 4 puncte; Locul 4 – Kosovo, 3 puncte; Locul 5 – Andorra, un punct; Locul 6 – Belarus, 0 puncte.