Dumitru Dragomir a desemnat cel mai bun om de pe teren, după partida Farul - FCSB, în care „roş-albaştrii” s-au impus cu 1-0.
- FCSB a învins duminică seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Farul Constanţa, în etapa a doua din play-off-ul Superligii
„Roş-albaştrii” au început meciul împotriva constănţenilor cu Vlad Chiricheş titular, cu toate că fundaşul central nu a mai jucat de la finalul lunii august, când s-a accidentat într-o partidă cu UTA.
Citește și
Veteranul din apărarea formaţiei bucureştene a făcut o partidă bună, lucru pe care l-a remarcat şi Dumitru Dragomir în emisiunea Fanatik Superliga, care l-a numit chiar cel mai bun jucător de pe teren. Fostul preşedinte al LPF a lăudat şi prestaţia lui Ştefan Târnovanu.
„(n.r. Chiricheş) Nu a intrat până nu s-a refăcut 100%, exact ca băiatul lui Hagi. Numai când eşti 100% intri dom'le, că te reaccidentezi şi toată viaţa nu mai joci.
(Cum ţi s-a părut prestaţia lui Chiricheş după 7 luni de absenţă) A fost cel mai bun de pe teren, reţineţi, cel mai bun de pe teren! Mi-a plăcut azi, mai ales din punct de vedere tactic, dar e de felicitat şi portarul Stelei (n.r. FCSB), a apărat foarte bine.”, a concluzionat Dumitru Dragomir, la Prima Sport.
VIDEO | Farul - FCSB 0-1