VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”
Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter” Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter”

Puştiul care a spart apărarea CFR-ului, umilit de UTA: ”Salariu 700 de lei. E de 10 la liceu!”

Superliga Publicat pe 2 mar 2023

UPDATE 20:25: După aceste dezvăluiri, Răzvan Pleşca a precizat că a primit un mesaj de la anumite surse, unde i s-a confirmat că fotbalistului i s-a mărit salariul la 600 de euro.

Echipa CFR Cluj a învins joi, pe teren propriu, formaţia UTA Arad, scor 2-1, într-un meci din etapa a 28-a a Superligii. Clujenii au ratat un penalti, prin Ciprian Deac, şi au avut un gol anulat.

Rareş Pop a marcat pentru UTA Arad. Jucătorul în vârstă de 17 ani are în acest sezon 3 goluri marcate pentru arădeni şi două pase de gol. Totuşi, în studioul Prima Sport au fost făcute mai multe dezvăluiri despre jucător.

Răzvan Pleşca susţine că Rareş Pop are un salariu de 700 de lei pe lună, în condiţiile în care evoluează în Liga 1. Fostul portar a dezvăluit că UTA  nu a dorit să îi mărească salariul.

”O nouă evoluţie excelentă a lui Rareş Pop, încununată cu gol. Un licean cu salariul de 700 de lei. Din informaţiile mele, atâta are salariul, iar cei de la UTA nu au vrut să îi mărească salariul.

Avea salariu de juniori, că nu a început el ca titular. A dat gol şi cu FCSB. Are note foarte bune la şcoală. El a zis că nu se învoieşte de la şcoală pentru antrenamente. El este elev de nota 10. Eu atât ştiu că are salariul”, a spus Răzvan Pleşca, la Prima Sport.

CFR Cluj a învins pe UTA Arad, scor 2-1 după o partidă cu un gol anulat şi un penalty ratat

La Cluj, campioana a controlat total prima repriză a meciului cu UTA. Ermal Krasniqi a deschis scorul în minutul 15, cu un şut de la marginea careului. În minutul 21, arbitrul Lucian Rusandu a acordat un penalti pentru gazde, la o cădere în careu a lui Maglica. Lovitura de pedeapsă a fost însă ratată de Ciprian Deac, acesta şutând pe lângă poartă.

În prelungirile primei părţi, minutul 45+3, Rangelo Janga a înscris dintr-o centrare a lui Krasniqi, dar după consultarea VAR, golul a fost faultat pentru un fault la o fază premergătoare, unde Kolinger l-a lovit pe Milosevic.

Arădenii au început mai bine repriza secundă şi au egalat prin Rareş Pop, în minutul 47, dar Yuri a readus în avantaj gazdele cu un gol marcat în minutul 63, după o gafă a defensivei echipei UTA.

În minutul 70, Maglica şi-a lăsat echipa în zece după ce a fost eliminat pentru un fault dur comis asupra lui Vukcevic. Arbitrul Lucian Rusandu, care a fost destul de nesigur pe parcursul partidei, i-a arătat cartonaşul roşu clujeanului după ce a fost consultat sistemul VAR. După numai două minute Rusandu i-a dat doar cartonaş galben lui Deac, pentru o intrare periculoasă la Anton.