LIVE VIDEO ǀ FC Hermannstadt - FC Argeş, LIVE pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro. Piteştenii deschid scorul, după o fază superbă făcută de Garita LIVE VIDEO ǀ FC Hermannstadt - FC Argeş, LIVE pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro. Piteştenii deschid scorul, după o fază superbă făcută de Garita
Mallorca - Real Madrid, în direct la Prima Sport 1, duminică, de la 15:00. Programul transmisiunilor etapei 20 din La Liga Mallorca - Real Madrid, în direct la Prima Sport 1, duminică, de la 15:00. Programul transmisiunilor etapei 20 din La Liga
Roger Federer ar putea debuta în postura de consultant al BBC cu ocazia turneului de la Wimbledon Roger Federer ar putea debuta în postura de consultant al BBC cu ocazia turneului de la Wimbledon
Malcom Edjouma a venit cu explicaţii, după ce era dat ca şi plecat de la FCSB Malcom Edjouma a venit cu explicaţii, după ce era dat ca şi plecat de la FCSB
VIDEO | Everton - Arsenal, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. A început partida! VIDEO | Everton - Arsenal, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. A început partida!
Conor McGregor a donat un milion de euro fostei sale săli de box Conor McGregor a donat un milion de euro fostei sale săli de box

VIDEO EXCLUSIV | Sabău, şocat de un moment din Chindia - Craiova: "Nu ai cum. E incredibil!"

CS Universitatea Craiova Publicat pe 30 nov 2022
I

oan Ovidiu Sabău a analizat, în direct la Fotbal Show, golul de 1-1 marcat de Daniel Popa în minutul 90 al meciului Chindia Târgovişte - Universitatea Craiova (1-1) şi a ajuns la concluzia că vina îi aparţine lui Mihai Căpăţînă.

Într-un moment de inferioritate numerică după "roşul" încasat de Screciu în startul reprizei a doua, Craiova lui Rădoi mai avea doar câteva minute în care trebuia să apere rezultatul de pe tabelă, însă Daniel Popa a egalat dintr-o centrare a lui Doru Popadiuc, la o fază la care oltenii aveau superioritate numerică evidentă în propriul careu. Din punctul de vedere al lui Neluţu Sabău, faza e una "incredibilă", iar fostul mare mijlocaş al Generaţiei de Aur l-a criticat pe Mihai Căpăţînă pentru lipsa de agresivitate şi modul nonşalant în care i-a permis lui Popadiuc să ofere pasa decisivă pentru Popa:

"Cum să primeşti gol, să dai centrare dintr-o astfel de poziţie? Nu ai cum! Eşti cu spatele, te duci spre zona de colţ a terenului şi te întorci şi dai centrare. Ai superioritate numerică în careu, e incredibil! Nu ai cum! Joci 5-3-1 şi nu iei gol. Cum să dea centrare cu spatele? Nu are voie să se întoarcă niciodată Popadiuc, jucătorul care a centrat. Mă duc cu el, e cu spatele la poartă şi nu are cum să se întoarcă şi să dea centrare aici. El (n. red - Căpăţînă) se retrage efectiv. Asta înseamnă lipsă de agresivitate şi responsabilitate: pui mâinile la spate şi stai la 3-4 metri, exact cât are el nevoie să vină să arunce mingea în careu. Şi e gata jocul!", a spus Sabău, după meci, la emisiunea Fotbal Show, de pe Prima Sport 2.